حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
دستگاه‌های اجرایی اصفهان مشکل زیرگذر بهارستان را فوری برطرف کنند

دستگاه‌های اجرایی اصفهان مشکل زیرگذر بهارستان را فوری برطرف کنند

به گزارش باخبرباش به نقل از مهر  مهران زینلیان در دهمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان ضمن قدردانی از تلاش دستگاه‌های خدمت‌ رسان در بارندگی‌های ایام اخیر، اظهار داشت: شاهد عملیات منسجمی از جانب دستگاه‌های امدادرسان و خدمت‌رسان استان در روزهای گذشته بودیم که ستودنی است.

وی ادامه داد: به رغم همه تلاش‌های انجام شده نقاط ضعفی وجود داشت که مردم را با مشکل مواجه کرد و نباید به سادگی از آنها گذشت؛ بلکه بایستی با مرور و بررسی دوباره، برای مشکلات راهکار اندیشید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با تأکید بر مستندسازی اقدامات انجام شده در استان در شرایط بارش برف و باران و امدادرسانی به سایر استان‌ها، گفت: جامعه امروز ما نیازمند امید و همدلی است. در ایام گذشته تلاش‌های فراوانی برای امدادرسانی در سراسر استان و سایر استان‌های همجوار انجام شد که شایسته است به نحو مطلوبی در معرض دید و اطلاع مردم قرار بگیرد.

زینلیان افزود: زمانی که مردم از تلاش دستگاه‌های مختلف در روزهای بحرانی باخبر شوند؛ به خدمت رسانی دولت دلگرم می‌شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان در خصوص آب‌گرفتگی و مسدود شدن مسیر ورودی شهر بهارستان، تأکید کرد: این مشکل با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان، شرکت آب منطقه‌ای اصفهان و سایر دستگاه‌های مرتبط در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شود.

زینلیان با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر ورود سامانه بارشی در روزهای آینده به استان، گفت: هر چند که عملیات اجرایی ساماندهی مسیر ورودی بهارستان زمان بر است اما نباید مردم بار دیگر با مشکل تردد مواجه شوند.

وی پس از ارائه گزارش دستگاه‌های اجرایی در بارش‌های اخیر استان، اظهار کرد: تجربیات روزهای گذشته و مشکلات اجرایی به صورت انحصاری در قالب کمیته‌های تخصصی مطرح، بررسی و نتیجه تصمیمات هر کمیته به جلسات کمیسیون ایمنی راه استان ارائه شود تا مشکلات به صورت بنیادین برطرف شوند.

زینلیان خاطرنشان کرد: در روزهای گذشته شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان به خط بودند و تا حد امکان تلاش کردند تا مشکلات ناشی از بارش شدید باران و برف برطرف شود اما به دلیل نقص در زنجیره مدیریتی، خلاءهایی ایجاد و باعث مسدود شدن مسیرها و مشکل برای مسافران شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به ایام نوروز و ماه مبارک رمضان، گفت: پیش بینی می‌شود سفرهای نوروزی از روزهای پایانی اسفندماه آغاز شود لذا ضروری است تمامی دستگاه‌های مرتبط برای رقم زدن نوروزی ایمن تلاش کنند و در این خصوص برنامه ریزی داشته باشند.

زینلیان خاطرنشان کرد: حسب آمارهای ارائه شده برگزاری منظم و مستمر کمیسیون ایمنی راه‌ها نقش مستقیمی در کاهش تصادفات و آمادگی استان در مقابله با معضلات به وجود آمده در پیک سفرها دارد.

وی افزود: از این رو به نحوی برنامه ریزی شود تا ضمن برگزاری جلسات منظم و مستمر رصد قابل قبولی از وضعیت راه‌های استان در ایام نوروز داشته باشیم و برای کاهش مشکلات تلاش کنیم.

 دهمین جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان و با سه دستور جلسهٔ پیگیری مصوبات نشست گذشته، بررسی آمادگی استان جهت بارش‌های فصلی در محورهای استان و ایمنی سفرهای نوروز ۱۴۰۲ برگزار شد.

دیدگاه / پاسخ