حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
رئیس دادگستری اصفهان امیرنصر آزادانی عضو یک گروه مسلح است

رئیس دادگستری اصفهان امیرنصر آزادانی عضو یک گروه مسلح است

  باخبرباش/ روابط عمومی دادگستری کل استان اصفهان روز یکشنبه به نقل از حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری افزود: این فرد در روز ۲۵ آبان در جریان ناآرامی‌هایی که در اصفهان رُخ داد و در جریان آن سه نفر از نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند، به همراه هشت متهم دیگر دستگیر شد.

وی اظهار داشت: این پرونده در مجموع ۹ متهم دارد که یکی از آنها امیر نصرآزادانی است که کیفرخواست نیز متهمان صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان بیان کرد: امیر نصر آزادانی بر اساس کیفرخواست صادر شده متهم ردیف پنجم پرونده است و از ۲۷ آبان ماه در بازداشت به سر می‌برد.

وی افزود: بر اساس کیفرخواست صادر شده این فرد متهم به "بغی" است و با عضویت در گروه مسلح بصورت شبکه‌ای و سازمان یافته به قصد مقابله با اساس نظام جمهوری اسلامی با سه نفر دیگر اقدام به اغتشاش مسلحانه در تاریخ ۲۵ آبان کرده است که در نتیجه این اقدام بوسیله یکی از اعضای گروه، سه تَن از ماموران تامین امنیت در اصفهان به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام جعفری گفت: عناوین اتهامی دیگر امیر نصرآزادانی عضویت در دسته‌های غیرقانونی به قصد بر هم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی مُنتهی به جرائم ضد امنیت است که معاونت در مُحاربه محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: تا به امروز تنها کیفرخواست برای متهمان پرونده صادر شده و هنوز حکمی برای متهمان پرونده صادر نشده است.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان افزود: متهم نسبت به اقدامات مُجرمانه خود بصراحت اقرار کرده و فیلم دوربین‌های محل نیز موجود است و مستندات کافی مبنی بر حضور او در گروه مسلح نیز وجود دارد و کیفرخواست نیز بر اساس همین موارد صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: این پرونده ۹ متهم دارد که رسیدگی به پرونده چهار متهم در صلاحیت محاکم عمومی بوده و کیفرخواست پنج نفر از متهمان از جمله امیر نصر آزادانی به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

حجت‌الاسلام جعفری اضافه کرد: در حال حاضر وکلا در مهلت قانونی در حال مطالعه پرونده هستند تا اگر ایرادی به کیفرخواست داشتند اعلام کنند.

وی با بیان اینکه پرونده طبق موازین قانونی رسیدگی و احکام اعلام خواهد شد، گفت: فضاسازی و جوسازی‌های مسموم در باره پرونده‌ها در اراده قضات رسیدگی کننده هیچ تاثیری ندارد و احکام بر اساس موازین قانونی و با قاطعیت صادر و طبق قانون نسبت به اجرای احکام اقدام می‌شود.

۲۵ آبان امسال ۲ تَن از اعضای بسیج و یکی از کارکنان یگان ویژه نیروی انتظامی در منطقه مسکونی "خانه اصفهان" واقع در شمال این شهر با شلیک گلوله سلاح جنگی به شهادت رسیدند.

دیدگاه / پاسخ