حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
رئیس پلیس فتا اصفهان تبلیغات سایت‌های واسطه‌گر کلاهبرداریست

رئیس پلیس فتا اصفهان تبلیغات سایت‌های واسطه‌گر کلاهبرداریست

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا سرهنگ سیدمصطفی مرتضوی افزود: شهروندان برای خرید اجناس مورد نیاز خود تا حد ممکن باید بصورت حضوری اقدام و پس از تایید هویت و رویت فروشنده، مبادرت به واریز وجه کنند.

وی همچنین به شهروندان توصیه کرد که از خرید یا پیش خرید کالای مورد نظر خود از سایت‌های متفرقه و فاقد مجوز یا شبکه‌های اجتماعی و پرداخت بیعانه حتی مبالغ کم خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در این راستا از شناسایی و دستگیری فردی که با درج آگهی جعلی فروش اقساطی مبلمان در سایت "دیوار" با دریافت بیعانه از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، خبر داد.

وی گفت: در پی اعلام شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه فردی ناشناس در سایت دیوار تحت عنوان فروش مبلمان از آنها کلاهبرداری کرده است، بررسی این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

سرهنگ مرتضوی افزود: شاکیان پس از مواجه شدن با آگهی فروش اقساطی مبلمان راحتی در سایت دیوار، با آگهی دهنده تماس می‌گرفتند و او به بهانه تعداد محدود کالا با ارائه شماره کارت ۵۰ میلیون ریال بعنوان بیعانه از خریداران اخذ و با دریافت آدرس برای ارسال بار و دریافت حضوری مابقی وجه، اعتماد مشتریان را جلب می کرد.

وی اضافه کرد: فرد کلاهبردار با این ترفند در مجموع۶۰۰ میلیون ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده است.

مرتضوی تصریح کرد: شاکیان پس از واریز وجه به حساب اعلام شده، پس از مدتی نه‌تنها هیچ کالایی دریافت نکردند، حتی فروشنده هم از پاسخ به تماس آنها امتناع و اقدام به حذف آگهی از سایت دیوار کرده است.

این مقام انتظامی افزود: با بررسی مستندات و اظهارات شاکیان، متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

وی خاطرنشان کرد: متهم پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

دیدگاه / پاسخ