حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
راز خانه ۲۱میلیون دلاری کریستیانو رونالدو

راز خانه ۲۱میلیون دلاری کریستیانو رونالدو

درحالی که با گلزنی رونالدو در دیدار پنج‌شنبه شب مقابل شریف مولداوی، آتش حواشی پیرامون او کمی فرونشسته، گمانه‌زنی‌ها در مورد آیندۀ فوق ستارۀ ۳۷سالۀ پرتغالی همچنان ادامه دارد. رسانه‌ها خروج او از منچستر در پنجرۀ زمستانی را تقریباً مسلم می‌دانند اما این که در صورت خروج، مقصد بعدی او کجاست، نامشخص است. مرور شایعات تابستانی نقل‌وانتقالات، چلسی و ناپولی را به عنوان مقصدهای محتمل او مشخص می‌کند اما خرید یکی از گران‌قیمت‌ترین خانه‌های پرتغال که زمستان امسال در اختیار رونالدو و خانواده‌اش قرار می‌گیرد، می‌تواند باشگاه‌های بزرگ این کشور به خصوص اسپورتینگ لیسبون را  به گزینه‌های احتمالی اضافه کند. افول عملکرد یونایتد بعد از حضور رونالدو در سال گذشته با انتقادات و تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو شد و راه نیافتن شیاطین سرخ به رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا باعث شد CR۷ ساز جدایی کوک کند.

در بازار داغ و پرسروصدای نقل‌وانتقالات هر روز شایعات جدید و گمانه‌زنی‌های پرآب‌وتاب به گوش می‌رسید اما سطح دستمزد بالا و عدم توافق مالی با باشگاه مبدأ باعث شد رونالدو که به دلیل مشکلات شخصی در اردوی پیش‌فصل هم حاضر نشده‌ بود در منچستر بماند. عدم موافقت توماس توخل با خرید رونالدو که از گزینه‌های مد نظر مالک چلسی بود، زمینه‌ساز اخراج سرمربی آلمانی شد. با وجود شروع نگران‌کنندۀ منچستریونایتد در فصل جدید، خروج رونالدو از ترکیب اصلی و نیمکت‌نشینی او، نظم را به ساختار تیم برگرداند و شیاطین سرخ به ۴ پیروزی پیاپی دست یافتند تا تیم تن‌هاخ رفته‌رفته به بالای جدول نزدیک شود.

راز خانه ۲۱میلیون دلاری کریستیانو رونالدو

از عصیان تا گلزنی در عرض ۸ شب

سرپیچی رونالدو از تعویض و حضور دیرهنگام در زمین در دیدار مقابل تاتنهام باعث شد تن‌هاخ در مصاحبۀ مطبوعاتی از اهمیت نظم در تیم بگوید و او را از فهرست تیم برای دیدار با چلسی خط بزند. با این حال رونالدو خیلی زود به کمپ تمرینی برگشت، در ترکیب اصلی تیم برای دیدار مقابل شریف در هفتۀ پنجم لیگ اروپا حاضر شد و درست مثل بازی رفت موفق به گلزنی شد تا روند شکست‌ناپذیری یونایتد به ۷ مسابقۀ متوالی برسد. این نخستین گل فصل رونالدو در اولدترافورد بود. تن هاخ این بار در کنفرانس مطبوعاتی به تمجید از رونالدو پرداخت: «او برای تیم موقعیت ساخت، تیم برای او موقعیت ساخت و همه می‌دانیم  توانایی تمام‌کنندگی و گلزنی دارد». تن هاخ در مورد بازگشت رونالدو به روند گلزنی اطمینان دارد: «او به یک گل نیاز داشت و حالا من یقین دارم گل‌های بیش‌تری در کار خواهد بود».

گران‌قیمت‌ترین خانه پرتغال

طبق گزارش مارکا، رونالدو و همسرش اخیراً منزلی ویلایی در سواحل اقیانوسی غرب پرتغال خریداری کرده‌اند که قیمت اولیۀ آن حدود ۱۱ میلیون یورو تخمین زده‌ می‌شود اما با بازسازی و ایجاد تغییرات، ارزش آن از ۲۱ میلیون دلار فراتر خواهد رفت. این ملک در شهرک «کش‌کایش» در جنوب لیسبون قرار دارد و روند بازسازی آن ادامه دارد و به نظر می‌رسد در اولین ماه‌های سال ۲۰۲۳ برای سکونت رونالدو آماده شود. این منزل ویلایی در ۳ طبقه ساخته‌ شده و زیربنای کل آن بیش از ۲۷۰۰ متر مربع است‌. قسمت مسکونی زیربنایی در حدود ۵۴۴ متر مربع دارد و علاوه بر آن چند باغچه و یک استخر نیز در محوطه قرار دارد. آیا خرید این خانه می‌تواند نشانه‌ای از حضور قریب‌الوقوع رونالدو در پرتغال باشد؟

بازگشت به خانه؟

در صورت وجود پیشنهاد جدی از جانب باشگاه‌های مطرح اروپایی، بعید است پای رونالدو به این زودی‌ها به فوتبال باشگاهی کشورش باز شود. او فوتبال حرفه‌ای را در ۱۶ سالگی از تیم‌های پایهٔ اسپورتینگ لیسبون آغاز کرد. لاژلو بولونی رونالدو را به دلیل توانایی‌اش در کارهای تکنیکی به تیم اصلی اسپورتینگ آورد؛ یک سال قبل از آن که الکس فرگوسن، او را به عنوان «یکی از جذاب‌ترین بازیکنان جوانی که تا آن روز دیده» به تئاتر رویاها برساند. اسپورتینگ 2 سال پیش قهرمانی لیگ پرتغال را به دست آورد و فصل پیش به عنوان نایب‌قهرمانی بسنده کرد. امسال اما سبزوسفیدها با ۹ امتیاز اختلاف نسبت به بنفیکای صدرنشین در ردۀ چهارم قرار دارند. در اروپا هم هنوز تکلیف صعود تیم از گروه آخر مشخص نیست و پیروزی در دیدار فینال‌گونه مقابل فرانکفورت می‌تواند مهر تأیید صعود شاگردان روبن آموریم باشد.

سری آ، مقصدی جذاب

در طول تابستان اخبار مختلفی در مورد علاقۀ ناپولی به رونالدو منتشر می‌شد؛ با این حال هیچ گفتگو و مذاکرۀ رسمی بین نمایندگان ناپولی با باشگاه و بازیکن اتفاق نیفتاد تا رونالدو در انگلیس بماند. حالا اما شایعات بار دیگر قوت گرفته و علاقۀ ناپولی به او آشکارتر می‌شود. ناپولی با ۵ برد از ۵ مسابقه، بالاتر از لیورپول و آژاکس صدرنشین گروه اول لیگ قهرمانان است و بازگشت به فوتبال ایتالیا می‌تواند آیندۀ جذابی برای رونالدو رقم بزند. طی سال‌های گذشته، ستارگان سالخوردۀ زیادی با حضور در فوتبال این کشور سال‌های حضور خود در سطح اول فوتبال را افزایش دادند.

 

رونالدو می‌تواند برای باشگاهی که با اقتدار صدر جدول کالچو را در اختیار دارد مهرۀ ارزشمندی باشد اما مساله اصلی موضوع دستمزد است. آیا رونالدو حاضر به کاهش قابل‌توجه دستمزد خود خواهد شد؟ بعید است باشگاه‌های اروپایی به پرداخت مبالغ بالا برای یک بازیکن ۳۷ ساله تن دهند. رونالدو به عنوان بازیکن نیمکت‌نشین منچستر یونایتد به جام‌جهانی قطر خواهد رفت اما بلافاصله بعد از جام‌جهانی پنجرۀ زمستانی آغاز می‌شود. شاید درخشش او در قطر تمام این معادلات را به هم بزند.

دیدگاه / پاسخ