حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
رشد 10 درصدی مراجعه‌ اصفهانی‌ها برای اهدای خون

رشد 10 درصدی مراجعه‌ اصفهانی‌ها برای اهدای خون

  به گزارش باخبرباش مدیرکل انتقال خون اصفهان گفت: مراجعه مردمی اهداء خون در اصفهان از ابتدای سالجاری به نسبت مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است.

کیان‌ دهراب‌پور، مدیرکل انتقال خون اصفهان روز دوشنبه اظهار کرد: با وجود اینکه میزان مراجعه به مراکز اهدای خون در فصول سرد سال کاهش پیدا می‌کند، لیکن مردم ایثارگر استان نسبت به اهدای خون اهتمام داشته‌اند.
وی افزود: میزان ذخیره خون استان اصفهان در حال حاضر برابر با سه هزار و ۴۲ واحد و معادل ۷.۲ روز و میزان ذخیره خون شهرستان اصفهان برابر با ۲ هزار و ۱۱۴ واحد معادل ۶.۷ روز است.
مدیر کل انتقال خون استان اصفهان تصریح کرد: از ابتدای سالجاری، ۱۵۹ هزار و ۳۳۰ نفر به مراکز اهدای خون سراسر استان مراجعه کردند که از این تعداد، ۱۲۶ هزار و ۸۲۱ نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی با اشاره به رشد ۹ درصدی اهدای خون در سال جاری، تصریح کرد: میزان اهدای خون مستمر در بازه زمانی مذکور برابر با ۵۶.۲۴ درصد و میزان اهدای خون بانوان برابر با ۳.۴درصد بوده است.
دهراب‌پور با اشاره به آغاز فرارسیدن ماه بهمن و وجود تعطیلات چند روزه در این ماه، خاطرنشان کرد: میزان مراجعه به مراکز اهدای خون در روزهای تعطیل سال کاهش می‌یابد از همین رو هم استانی‌های اصفهانی باید نسبت به اهدای خون اهتمام داشته باشند و این اقدام را جزو برنامه‌های در دستور کار خود قرار دهند تا در رفع نیاز بیماران محتاج به خون و فراورده های خونی با مشکل روبرو نشویم.
۱۱ مرکز اهدای خون در استان اصفهان و ۲ مرکز در شهر اصفهان وجود دارد.

دیدگاه / پاسخ