حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
رونمایی از گران‌ترین بازیکن لیگ برتر

رونمایی از گران‌ترین بازیکن لیگ برتر

 باخبرباش/شهریار  مغانلو با وجود اینکه تنها یک نیم فصل  در  پرسپولیس حضور داشت  ولی   جزو مهره های تاثیرگذار تیم یحیی در  بود و نقش مهمی در قهرمانی پرسپولیس ایفا کرد.  از همین رو در تابستان  موضوع تمدید قراردادش به یکی از دغدغه های پرسپولیسی ها تبدیل شد.
مغانلو که به عنوان بازیکن قرضی از باشگاه سانتاکلارا پرتغال به پرسپولیس آمد در پایان لیگ بیستم می بایست به این باشگاه پرتغالی برمی گشت  و آن ها به نوعی برای مهاجم پرسپولیس تصمیم گیرنده بودند.با توجه به عملکرد خوب شهریار در پرسپولیس، یحیی گل محمدی خواهان نگه داشتن این بازیکن برای این فصل  بود و خود شهریار هم دوست داشت فوتبالش را در پرسپولیس ادامه دهد ولی ماندن شهریار در پرسپولیس منتفی  و این بازیکن راهی سپاهان  شد.
باشگاه سانتاکلارا که عملکرد شهریار و همچنین علاقه پرسپولیس به حفظ این بازیکن را دیده بود،  برای صدور رضایتنامه مغانلو رقم عجیب و غریبی درخواست کرد و همین موضوع باعث شد مذاکرات طرفین به بن بست برسد.
در این بین باشگاه سپاهان که از مدت ها قبل از آن  شرایط مغانلو را به طور کامل زیرنظرگرفته بود ،مذاکراتی با باشگاه سانتاکلارا انجام داد  تا بتواند شهریار را برای فصل آینده جذب کنند. سپاهان  مشکلی برای پرداخت ۴۰۰ هزار یورو  درخواستی سانتاکلارا نداشت و به راحتی توانستند این پول را پرداخت کنند. موضوعی که کاملا به ضرر پرسپولیس تمام شد چرا که این باشگاه به لحاظ مالی  توان رقابت با تیم های صنعتی داخل ایران را  نداشت.
طی توافقی که باشگاه سپاهان با سانتاکلارا انجام داد،  محمد محبی به عنوان بخشی از رضایتنامه مغانلو راهی سانتاکلارا شد و باشگاه سپاهان مبلغ ۲۰۰ هزار دلار هم به صورت نقد به باشگاه پرتغالی پرداخت  کرد.به غیر از این مبلغ خود شهریار هم پول خوبی از سپاهان دریافت کرد که پرسپولیس تحت هیچ شرایطی نمی توانست این مبلغ را پرداخت کند.
مجید صدری مدیرعامل سابق پرسپولیس که میهمان برنامه اینترنتی ۱۱ بود، پرده از هزینه سنگین سپاهان برای جذب مغانلو برداشت و اعلام کرد ، خرید مهاجم سابق پرسپولیس برای این باشگاه متمول ، حدود ۴۰ میلیارد تومان هزینه در پی داشت. رقمی که به طور حتم مغانلو را تبدیل به گران ترین بازیکن این فصل لیگ برتر می کند، هرچند شهریار تا اینجا نتوانسته هنوز دوران موفق خود در پرسپولیس را در سپاهان تکرار کند

دیدگاه / پاسخ