حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
زائران اصفهانی حج تمتع از سوم خرداد به سرزمین وحی اعزام می‌‎شوند

زائران اصفهانی حج تمتع از سوم خرداد به سرزمین وحی اعزام می‌‎شوند

 

 به گزارش باخبرباش مدیر حج و زیارت استان اصفهان گفت: استقبال مردم شهید پرور و ولایتمدار استان اصفهان برای زیارت بیت‌الله الحرام بی‌سابقه است. اشتیاق مردم به زیارت سرزمین وحی نشانگر عمق اعتقاد مردم به مسأله حج است.
 
حجت‌الاسلام حسین اژدری، مدیر حج و زیارت استان اصفهان اظهار داشت: بعد از گذشت ۹ سال وقفه اعزام زائرین بیت‌الله‌الحرام و برغم افزایش قیمت، اعزام کاروان‌های زیارتی با استقبال عظیم مردم مواجه شده است. استان اصفهان از اولین استان‌هایی است که ظرفیت کاروان‌های حج به سرعت تکمیل شده است، تا جائیکه بسیاری از مشتاقان زیارت، بدلیل کمبود کاروان و مکان، در لیست انتظار برای زیارت بیت الله الحرام ماندند. وی افزود: شهرستان اصفهان با ۷ هزار و ۲۴۰ نفر زائر حج عمره بیت الله الحرام بیشترین تعداد زائران را در استان اصفهان به خود اختصاص داده است که در قالب ۲۶ کاروان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند. بنابر آمار اعلام شده زائرین استان اصفهان، ۹ درصد از زائرین کل کشور را به خود اختصاص داده‌اند.اژدری گفت: یک کنگره حج در روز ۱۴ اردیبهشت، با حضور ۶۵۰۰ نفر از زائرین در سالن ۲۵ آبان مجموعه نقش جهان و کنگره دیگری هم در شهرستان نجف‌آباد به صورت جداگانه برگزار می‌شود.مدیر حج و زیارت استان اصفهان خاطرنشان کرد: زائرین حج عمره در قالب ۳ کاروان، در تاریخ ۱۱ اردیبهشت به بیت‌الله الحرام مشرف می‌شوند. به یاری خدا بعد از حج واجب هم تشرف حجم عظیمی از مردم ولایتمدار، که سال‌هاست منتظر زیارت خانه خدا هستند را فراهم می‌کنیم. امسال قرار است در ماه‌های محرم و صفر هم مشتاقان زیارت عمره به سرزمین وحی اعزام شوند.وی افزود: اعزام زائرین حج تمتع استان اصفهان به سرزمین وحی هم از ۳ خرداد شروع می‌شود و با ۳۲ پرواز از فرودگاه شهید بهشتی اصفهان به مدینه منوره و مکه مکرمه اعزام خواهند شد.
اژدری بیان کرد: استقبال مردم شهید پرور و ولایتمدار استان اصفهان برای زیارت بیت‌الله الحرام بی‌سابقه است. اعتقادات عمیق و علاقه وافر مردم به زیارت مدینه منوره، زیارت وجود مقدس پیامبراکرم(ص)، زیارت ائمه بقیع و حضرت زهرا (س) نشانگر عمق اعتقاد مردم به مسأله حج است و خدا را شاکریم که هنوز باورهای اعتقادی در میان مردم پابرجاست.
 
 
منبع: فارس 

دیدگاه / پاسخ