حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
زیرساخت های آب سالم در سکونتگاه های عشایر

زیرساخت های آب سالم در سکونتگاه های عشایر

 

مدیرعامل آّبفای استان اصفهان گفت: زیرسازی های شرب سالم در سکونتگاه های عشایر از جمله فریدونشهر، سمیرم، چادگان و جرقویه ایجاد شد.

هاشم امینی در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: آبفای استان اصفهان در شهرستان‌های فریدونشهر، سمیرم، چادگان و جرقویه که سکونتگاه عشایر است، زیرساخت‌های لازم را برای دسترسی این قشر مولد اقتصادی به آب شرب سالم و بهداشتی در دستور کار قرار داده است .

وی با اشاره به  ارتقا سطح خدمات آبفای اصفهان  به عشایر تصریح کرد: در سکونتگاه‌های عشایر در استان حداقل باید یک شیر برداشت آب نصب شده باشد تا دسترسی این قشر به آب شرب سالم و بهداشتی به راحتی صورت گیرد.

مدیرعامل آّبفای استان اصفهان در آیین امضای این تفاهم نامه با بیان این که پس از یکپارچه سازی شرکت های آب وفاضلاب شهری و روستایی فاصله خدمات رسانی به روستائیان از لحاظ کمی و کیفی رو به کاهش است اظهار داشت: یکی از دغدغه های آبفای اصفهان چگونگی خدمات رسانی مطلوب به عشایر زحمت کش در استان است.

وی  اعلام کرد: تفاهم نامه مشارکت در ايجاد و تکميل تاسيسات آبرسانی مجتمع روستايي دولت آباد و مناطق عشايرنشين کوگانک شهرستان چادگان به امضای مدیران ارشد آبفا و اداره کل امور عشایر استان اصفهان رسید.

مدیرعامل آّبفای استان اصفهان اعلام کرد: بر اساس این تفاهم نامه با صرف هزینه ای بالغ بر 72 میلیارد ریال و اجرای 33 هزار و 500 متر خط انتقال با قطرهای مختلف، احداث یک مخزن بتونی با ظرفیت 100 متر مکعب، یک مخزن 20 متر مکعبی کامپوزیتی و حفر و تجهیز یک حلقه چاه، آب شرب پایدار جمعیتی بالغ بر 1420 نفر از عشایر و روستائیان مناطق کوگانک و مجتمع های آبرسانی روستایی دولت آباد ها، خرسانک ها و حرمانک ها در شهرستان چادگان تامین می شود.

وی گفت: این طرح قرار است در مدت سه سال و با مشارکت 68 درصدی شرکت آب و فاضلاب و 32 درصدی اداره کل امور عشایر استان اصفهان اجرا شود .

دیدگاه / پاسخ