حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
سازمان صمت متولی ساماندهی صنوف اینترنتی است

هیچ گونه سازمان یافتگی روی شبکه های اجتماعی خرید و فروش کالا وجود ندارد و بهتر است خرید و فروش کالاهای مورد نظر از طریق سایت های اینترنتی صورت بگیرد.

رئیس پلیس فتای اصفهان:

سازمان صمت متولی ساماندهی صنوف اینترنتی است

رئیس پلیس فتای اصفهان گفت: سازمان صمت متولی ساماندهی صنوف اینترنتی است و نیاز به یک مدل نظارتی و ساماندهی کسب و کار برای مشاغل اینترنتی داریم.

سرهنگ سید مصطفی مرتضوی در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: یک فرد به راحتی میتواند اقدام به راه اندای یک کسب و کار اینترنتی کند بدون اینکه نظارتی شود که شماره حساب درج شده و درگاه الکترنیکی و ایمیل ثبت شده از چه کسی با چه هویتی است.

وی با بیان اینکه نظارتی روی کسب و کارهای آنلاین نیست، ادامه داد: اگر اختلافی بر سر معامله و خرید و فروش اینترنتی شکل بگیرد اگر حقوقی باشد باید از مرجع حل اختلاف همان صنف پیگیری شود مثلا کالایی سفارش شده اما با یک مارک ویک کیفیت دیگر تحویل داده میشود اما اگر جرمی صورت بگیرد یعنی پولی دریافت و کالا تحویل داده نشد بدنبال شکایت از پلیس فتا پیگیری میشود.

رئیس پلیس فتای اصفهان با بیان اینکه شبکه های اجتماعی بدون هویت  به راحتی تورهای مسافرتی راه اندازی می کنند که کاملا جعلی است و هیچ گونه سازمان یافتگی روی شبکه های اجتماعی خرید و فروش کالا وجود ندارد، افزود: بهتر است خرید  و فروش کالاهای مورد نظر  از طریق سایت های اینترنتی صورت بگیرد.

وی اعلام کرد: فردی که از طریق اینترنت اقدام به خرید کالایی می کند باید به چند مورد دقت نظر داشته باشد اول اینکه نماد الکترونیکی آن با درگاه الکترونیکی همخوانی داشته باشد و شماره حساب در آن درگاه الکترونیکی اعلام شده باشد و پروتکل جی پی اس در نوار آدرس آورده شده باشد و با دامنه اینترنتی تطابق داشته باشد و آدرس فروشگاه در سایت اعلام شده و تلفن ثابت درج شده باشد.

 

 

 

دیدگاه / پاسخ