حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
سم‌پاشی درختان اصفهان برای پیشگیری از بروز بیماری سفیدک پودری

سم‌پاشی درختان اصفهان برای پیشگیری از بروز بیماری سفیدک پودری

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: به‌منظور پیشگیری از بروز بیماری سفیدک پودری در گونه‌های مستعد شهری، عملیات سم‌پاشی آنها در فروردین‌ماه سال‌جاری انجام می‌شود.

 مجید عرفان‌منش اظهار کرد: با آغاز فصل بهار و طبق تقویم گیاه پزشکی در فروردین‌ماه و تکمیل عملیات سم‌پاشی علیه آفات و بیماری‌ها، عملیات سمپاشی برای نابودی سفیدک پودری در این ماه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از شایع‌ترین بیماری‌های گیاهانی همچون درختان، درختچه‌ها، گل‌های فصل، رزها، شمشاد، سه رنگ، زرشک زینتی، توری، همیشه بهار بیماری سفیدک پودری است، افزود: از مشخص‌ترین علائم بیماری سفیدک، کپک سفید رنگ و خاکستری روشن است که روی برگ‌ها مشاهده می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه همواره سعی می‌شود از سموم ارگانیک و گیاهی جهت کنترل آفات و بیماری‌ها استفاده شود، تصریح کرد: بلافاصله پس از مشاهده نخستین علائم آلودگی جهت پیشگیری از بروز بیماری به دیگر گونه‌های گیاهی سطح شهر، اقدام لازم سمپاشی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: از شهروندان درخواست می‌کنیم در مواقع سم‌پاشی با نیروهای فضای سبز شهرداری اصفهان همکاری داشته باشند و به صورت موقت تا ۲۴ ساعت از تردد یا نشستن در محیطی که مورد عملیات سم‌پاشی قرار گرفته است، خودداری کنند.

دیدگاه / پاسخ