حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
سپاهان شهریار مغانلو را به کمیته انضباطی کشاند

سپاهان شهریار مغانلو را به کمیته انضباطی کشاند

به گزارش باخبرباش به نقل از مهر  بعد از برنامه شب گذشته در شبکه سه سیما و مسائل مطرح شده در خصوص باشگاه سپاهان، این باشگاه با انتشار یک بیانیه ۸ بندی به این برنامه حمله کرد و از احضار شهریار مغانلو مهاجم زردپوشان به کمیته انضباطی باشگاه خبر داد.

در بیانیه سپاهان آمده است: «در پی اتهامات عجیب و واهی مطرح شده در آنتن زنده شبکه ۳ رسانه ملی در خصوص سپاهان و رفتار غیرحرفه ای مسئولان برنامه در عدم تخصیص آنتن به نماینده باشگاه به منظور پاسخگویی، این باشگاه لازم می‌داند مواردی را به اطلاع هواداران عزیز و عموم فوتبال‌دوستان برساند:

۱- شب گذشته رفتار غیر حرفه‌ای برنامه فوتبال برتر که بارها اثبات شده است و رنگ تبعیض در آن موج می‌زند را شاهد بودیم و ضمن تکذیب صحبت‌های مطرح شده و تقبیح رفتارهای تهیه کننده، مجری و برنامه ریزان آن مجموعه، درخصوص اینکه رسانه ملی به رسانه‌ای خاص، رنگی، شهری و پایتختی تبدیل شده است، متاسفیم.

۲- امروز برنامه فوتبال برتر جرات برگزاری نظرخواهی ندارد تا بتوان متوجه شد میزان بیننده و مشارکت کننده آن چقدر است و امید داریم بار دیگر این برنامه آنقدر مطلوبیت، کیفیت، عدالت و صداقت داشته باشد تا مسؤلان آن شهامت برگزاری نظرخواهی را داشته باشند.

۳- دعوت از بازیکن تیم فولاد مبارکه سپاهان هرچند می‌توانست موجب تبیین فعالیت‌های حرفه‌ای و برنامه ریزی مدون باشگاه در رشته فوتبال برای عموم مردم شود، اما با سوال‌های جهت دار مجری برنامه و طرح حاشیه‌هایی که عملاً غرض از دعوت شهریار مغانلو به عنوان بهترین بازیکن لیگ برتر را نقض کرد، ضیافتی برای ایراد اتهاماتی علیه سپاهان شد.

۴- در خصوص اتهاماتی که علیه سپاهان در مورد قرارداد پیام نیازمند وارد شد، نماینده سپاهان مکلف شده بود تا با ارائه توضیحاتی درباره این موضوع روشنگری کند. مسئولان برنامه علیرغم این قول صریح که "یک نفر از باشگاه سپاهان بیاید و پاسخ بدهد"، پس از معرفی نماینده باشگاه، اجازه صحبت به او نداده و رسانه ملی را تریبون یک طرفه طرح اتهامات واهی خود کردند!

۵- در فوتبال دنیا این موضوع به عنوان یک اصل حرفه‌ای ثابت شده که مدیر رسانه‌ای، نماینده تیم در پاسخگویی و ارتباطات رسانه‌ای است. اینکه در فوتبال ما عده‌ای برای خودنمایی، میکروفون‌ها را به سمت خود می‌کشانند، قطعاً دلیل بر این نیست که این باشگاه اصول حرفه‌ای خود را زیرپا گذاشته و تن به رویه‌های غلط رسانه‌های رنگی بدهد.

۶- طبق پروتکل‌های مصوب باشگاه، هرگونه مصاحبه بازیکنان تحت قرارداد باید با هماهنگی باشگاه باشد که در مورد مصاحبه تلویزیونی شب گذشته، این اتفاق رخ نداد. بر همین اساس، پرونده این بازیکن به منظور اقدامات لازم به کمیته انضباطی باشگاه ارجاع گردیده است.

۷- باشگاه فولاد مبارکه سپاهان حق خود را برای واکنش متناسب به اقدام غیرحرفه ای عوامل برنامه فوق‌الذکر و اعمال محدودیت‌های رسانه‌ای در ارتباط با این برنامه محفوظ می‌داند.

۸- در پایان، این باشگاه امیدوار است رسانه‌های رسمی کشور از جمله رسانه ملی، از جانبداری و یک‌سونگری دست برداشته و عدالت رسانه‌ای را سرلوحه کار خود قراردهند.»

کد خبر 5809334

دیدگاه / پاسخ