حالت شب
  • Tuesday, 23 July 2024
دیدگاه فکری شهردار  باید با تفکرات شورا منطبق باشد

70 نفر گزینه شهردار اصفهان/ تا 10 روز دیگر شهردار انتخاب میشود

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان

دیدگاه فکری شهردار باید با تفکرات شورا منطبق باشد

 سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بدنبال بررسی نظرات مردمی و نخبگان اصفهان، 70 نفر بعنوان  گزینه ای برای شهردار اصفهان  وارد مراحل ارزیابی قانونی و ویژگی‌های مورد نظر وزارت کشور قرار گرفتند تا این فرایند مبنای قانونی پیدا کند.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، علی صالحی با اشاره به اینکه تا 10 روز دیگر شهردار اصفهان به شهروندان معرفی میشود، اظهار داشت:  در فرایند بررسی اعضای منتخب 18 ویژگی نام‌برده شده توسط مقام معظم رهبری و نظریات مردم نیز به فیلتر بررسی و انتخاب اضافه شد و درنتیجه 21نفر به عنوان لیست اول و پس از بررسی‌های مجدد 11نفر فعلا به عنوان لیست نهایی معرفی شدند.

وی افزود: در پایان فرایند ارزیابی ده‌ها شاخص را مورد بررسی قرار دادیم که به اطلاع مردم خواهد رسید اما موضوعی که مشخص است دیدگاه فکری منتخبان است که باید با تفکرات اعضای شورا منطبق باشد.

صالحی عنوان کرد: افراد منتخب، برنامه‌ها و رزومه‌ خود را به همراه پاسخ به 10سوال انتخاب شده از سوی اعضا به شورای شهر اصفهان ارائه کردند که تا پایان هفته جاری بررسی بخشی از این موارد به اتمام خواهد رسید. پس از ارزیابی دوباره و سپس مصاحبه با منتخبان، تا 10روز دیگر شهردار آینده اصفهان معرفی خواهد شد.

وی ادامه داد: باوجود اینکه نمی‌خواهیم زمان را از دست بدهیم، نباید دقت را فدای زمان کنیم به همین دلیل بلافاصله بعد از مراسم تحلیف شورای شهر، سرپرست شهرداری اصفهان انتخاب شد تا فعالیتی منفعل نشود اما در نظر داریم تا بادقت برای انتخاب شهردار از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: تمام افراد حاضر در لیست 11 نفره اعلامی از سوی اعضای شورای شهر اطلاعات و موارد خواسته شده را ارائه کردند که در لیست همچنان حاضر هستند اما پس از بررسی این اطلاعات نام شهردار اصفهان اعلام و فعالیت آن شروع خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهردار اصفهان تا ۱۰ روز دیگر انتخاب می‌شود، گفت: بررسی رزومه و‌ برنامه گزینه‌ها و پاسخ به ۱۰ سئوال شورا از سوی منتخبان در روزهای آینده صورت می‌گیرد.

علی صالحی با اشاره به موضوع انتخاب شهردار اصفهان اظهار داشت: ابتدا فراخوان مردمی برای کسب اطلاع از نظر مردم در مورد ویژگی‌های شهردار زده شد و سپس به سراغ گروه‌های نخبه اصفهان رفتیم که با مشارکت بیش از 30 مجموعه در این راستا رو به رو شدیم.

دیدگاه / پاسخ