حالت شب
  • 07 بهمن، 1401
طرح‌های انتظامی و ترافیکی پلیس اصفهان در ماه رمضان اجرا می شود

طرح‌های انتظامی و ترافیکی پلیس اصفهان در ماه رمضان اجرا می شود

 به گزارش باخبرباش از مرکز اطلاع رسانی پلیس اصفهان، سردار محمدرضا میرحیدری روز یکشنبه افزود:  توجه به تقارن ماه رمضان با فصل بهار و حضور مردم برای گذراندن ساعات پس از افطار در پارکها و تفرجگاه‌ها، به همین جهت گشت های انتظامی استان به منظور تقویت امنیت بیشتر مردم و مقابله با مجرمانی که در پی سوء استفاده از این فرصت هستند افزایش می‌یابد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین طرح‌های ترافیکی نیز در ساعات شلوغ نزدیک اذان مغرب در سطح شهرهای استان، لیالی قدر، روز جهانی قدس و روز عید سعید فطر از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی استان اعمال می شود که از شهروندان انتظار داریم کمال همکاری را با ماموران پلیس داشته باشند.
سردار میرحیدری افزود: از کسانی که به هر دلیلی قادر به روزه گرفتن نیستند انتظار داریم به منظور حفظ حرمت ماه مبارک رمضان و روزه داران گرامی، از هرگونه تظاهر به روزه خواری در ملاء عام، خودداری کنند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین از کنترل و نظارت بر فعالیت صنوف در ماه مبارک رمضان توسط ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی این فرماندهی خبر داد و تصریح کرد: تمام اغذیه فروشی ها  و  اماکن پذیرایی فاقد مجوز ویژه رمضان از یک ساعت قبل از اذان مغرب (افطار) مجاز است و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، برابر مقررات و ضوابط با متخلفان برخورد خواهد  شد.
وی اضافه کرد: در صورت صدور مجوز های قانونی مراکز اقامتی و پذیرایی بین راهی، پایانه های مسافربری، فرودگاه ، ایستگاه راه آهن و بیمارستان ها می توانند به منظور ارائه خدمات به مسافران و افرادی که دارای عذر شرعی هستند  با رعایت موازین شرعی و حفظ شئون اسلامی، ضمن استتار مکان به گونه ای که در ملاء عام تظاهر به روزه خواری نشود، فعالیت کنند.
سردار میرحیدری در خاتمه ضمن تأکید بر رعایت شئون اسلامی در کلیه واحدهای صنفی و اماکن عمومی، اظهار داشت: از همه شهروندان گرامی می خواهم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و جرایم، مراتب را از طریق تماس با شماره تلفن ۱۱۰ و یا مراجعه به نزدیکترین مرکز انتظامی موضوع را به ماموران پلیس اطلاع دهند تا اقدام لازم و قانونی در اسرع وقت صورت گیرد.

وی همچنین از تمدید لغو اجرای طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر اصفهان تا ۲۰ فروردین ماه خبر داد و گفت: بر اساس تصمیم اعضای شورای ترافیک استان طرح زوج و فرد در هسته مرکزی شهر اصفهان که تا ۱۵ فروردین ماه لغو شده بود پنج روز دیگر تمدید شد.

سردار میرحیدری افزود: این تصمیم به دلیل حضوری شدن مدارس و جهت رفاه حال شهروندانی که قصد بردن فرزندان دانش آموز خود به مدارس را دارند گرفته شده است.

وی افزود: براین اساس طرح زوج و فرد درهسته مرکزی شهر اصفهان تا ۲۰ فروردین ماه لغو شده و از ۲۱ فروردین مجدد به حالت اجرا در می آید و در در صورت تصمیم گیری دیگری در این خصوص موضوع از طریق رسانه ها به اطلاع عموم خواهد رسید

دیدگاه / پاسخ