حالت شب
  • Thursday, 30 May 2024
فرمان پلیس مدرسه برای رانندگان لازم الاجرا است

فرمان پلیس مدرسه برای رانندگان لازم الاجرا است

 به گزارش باخبرباش به نقل از فارس محمدرضا محمدی رئیس پلیس راهور استان اظهار کرد: ساماندهی گذرگاه‌های عابر پیاده، پررنگ کردن خط کشی و محصور کردن گذرگاه عابر پیاده و نصب سرعت‌گاه در محدوده مدارس از جمله وظایف شهرداری‌ها است، اما کار کارشناسی آن بر عهده پلیس راهور بوده و این پلیس به منظور حفظ امنیت دانش‌آموزان این موضوع را با دقت بررسی و پیگیری می‌کند.

وی افزود: یکی از اقدامات پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان به منظور حفظ امنیت دانش‌آموزان و کنترل سرعت خودروهایی که در محدوده مدارس تردد می‌کنند، راه‌اندازی پلیس مدرسه است که این افراد به استناد آموزش‌هایی که کارشناسان پلیس به آن‌ها می‌دهند، برای خودروهای عبوری فرمان توقف صادر می‌کنند.

محمدی فرمان پلیس مدرسه را برای رانندگان لازم الاجرا دانست و گفت: هر راننده‌ای که به فرمان این پلیس عمل نکند، شماره پلاک او توسط مسؤولان مدارس به پلیس راهور اعلام و راننده خاطی مورد اعمال قانون قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان با بیان اینکه علاوه بر اعمال قانون راننده خاطی برای او نمره منفی نیز در نظر گرفته می‌شود، بیان کرد: باید یاد بگیریم که برای ایجاد نظم و انضباط ترافیکی در شهر به قوانین و مقررات احترام گذاشته و این قوانین را از کودکی به فرزندان خود آموزش دهیم و به الگوی خوبی  برای آنان تبدیل شویم.

دیدگاه / پاسخ