حالت شب
  • Thursday, 30 May 2024
قطعی آب اصفهان به علت برداشت های بی رویه در بالادست است

هم اکنون در هرثانیه با کمبود 3 مترمکعب آب مواجه هستیم که پیش بینی می شود با گرمتر شدن هوا و افزایش مصرف این کمبود به 4.3 مترمکعب در ثانیه برسد.

معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان:

قطعی آب اصفهان به علت برداشت های بی رویه در بالادست است

معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان گفت: گرمای زودرس، برداشت های بی رویه و کاهش حجم آب ورودی به تصفیه خانه باباشیخعلی مهمترین علل افت شدید فشار آب در روزهای اخیر است

به گزارش خبرنگار باخبرباش، ناصر اکبری با اشاره به  دلایل کاهش شدید فشار آب در روزهای اخیر اظهار داشت:  گرمای زودرس و افزایش ناگهانی دما نخستین عامل افزایش مصرف آب است زیرا موجب شد تعداد زیادی از کولرهای آبی زودتر از موعد مقرر روشن شده و افزایش مصرف آب را در پی داشته باشد.
وی عامل دیگر کاهش شدید فشار آب را کاهش حجم ورودی به تصفیه خانه آب اصفهان اعلام کرد و گفت: متولی تأمین آب استان، شرکت آب منطقه ای است که باید آب مورد نیاز را در ورودی سد چم آسمان تحویل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان دهد اما متأسفانه در روزهای اخیر به دلیل برداشت های بی رویه در حدفاصل سدزاینده رود تاسد چم آسمان، میزان آب تحویلی بسیار کاهش یافته است.
اکبری با بیان این که شرکت های مدیریت یکپارچه رودخانه زاینده رود و آب منطقه ای باید تدابیری برای جلوگیری از برداشت های بی رویه در بالادست رودخانه زاینده رود اتخاذ کنند گفت: تصفیه خانه آب اصفهان در روستای باباشیخعلی ظرفیت تصفیه 11.5 مترمکعب آب در ثانیه را دارد ولی در روزهای اخیر، آب ورودی به این تصفیه خانه و در نتیجه میزان آب تصفیه شده کاهش داشته است.
وی به پیگیری های صورت گرفته برای افزایش آب تحویلی به شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اشاره و اظهار امیدواری کرد با افزایش حجم آب ورودی به تصفیه خانه آب اصفهان، از ساعات پایانی امروز شاهد افزایش فشار آب در مناطق تحت پوشش باشیم.
معاون بهره برداری و توسعه آب آبفای استان اصفهان با بیان این که هم اکنون آب شرب مورد نیاز جمعیت ساکن در 57 شهر و 380 روستا از سامانه اول یا طرح آبرسانی اصفهان بزرگ تأمین می شود گفت: هم اکنون در هرثانیه با کمبود 3 مترمکعب آب مواجه هستیم که پیش بینی می شود با گرمتر شدن هوا و افزایش مصرف این کمبود به 4.3 مترمکعب در ثانیه برسد.
وی در عین حال بار دیگر تاکید کرد سیاست شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به هیچ عنوان جیره بندی و قطع آب نیست اما شهروندان نیز باید همچون گذشته با صرفه جویی و مدیریت مصرف آب، این شرکت را در تامین آب شرب پایدار برای همه جمعیت تحت پوشش یاری دهند.

دیدگاه / پاسخ