حالت شب
  • Saturday, 24 February 2024
قیمت مصوب مرغ در اصفهان به 31 هزار تومان بازگشت هیچ کمبودی در عرضه نداریم

قیمت مصوب مرغ در اصفهان به 31 هزار تومان بازگشت هیچ کمبودی در عرضه نداریم

حسین ایراندوست، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان  درباره وضعیت قیمت مرغ در روزهای اخیر در استان اصفهان اظهار داشت:  باتوجه به اینکه قبل از عید در اصفهان مرغ فراوان شد، استانداری درخواست کرد که در استان قیمت مصوب را کاهش دهیم که ما ۳۱هزار تومان را به ۲۹هزار و ۵۰۰ تومان رساندیم و با اتحادیه گوشت سفید و انجمن کشتارگاه‌ها جلسه‌ای گذاشتیم و از آن‌ها خواستیم به نسبتی سود را کم کنند و مرغ را ارزان کنند.

وی افزود: برای عید قیمت مصوب مرغ در اصفهان کاهش پیدا کرد و از دو روز پیش که در کشور تقاضا زیاد شده‌است، نگران بودیم که چون گوشت مرغ و مرغ زنده اصفهان از همه جا ارزان‌تر است از استان خارج شود و قاچاق صورت بگیرد؛ بنابراین از ستاد تنظیم بازار استان درخواست کردیم که قیمت به مصوب کشوری بازگردد که با استان‌های دیگر اختلاف آنچنانی نداشته‌باشیم؛ به همین خاطر از ۸ فروردین قیمت مرغ استان به مصوب کشوری بازگشت.

ایراندوست خاطرنشان کرد: تا به الان مشکلی در وضعیت مرغ نداشتیم و آمار  کشتارها مطلوب و قابل توجه است و پیشبینی برای روزهای آینده هم به طوری است که مرغ به شدت افزایش خواهدیافت و هم‌زمان با توزیع حدود ۵ هزار تن گوشت مرغ منجمد، به شهرستان‌ها اطلاع رسانی شده‌است تا مقدار گوشت مورد نیاز را اعلام کنند و مرغ منجمد با قیمت ۲۰هزار تومان در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

وی افزود: هدف ما این است که فراوانی مرغ منجمد و گرم را برای ایام پایانی عید و شروع ماه رمضان به حداکثر برسانیم.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان درباره برنامه‌ریزی برای توزیع مرغ در روز طبیعت گفت:  به تمام مدیریت شهرستان‌ها اعلام شده‌است که مرغ های بالای ۴۵ روز باید به کشتارگاه‌ها فرستاده شود و همچنین لیست مرغداری را در اختیار شهرستان‌ها قرار دادیم که کنترل کنند و به همه مرغداران اطلاع دهند که اگر سن مرغ بالای ۴۵ روز و وزن آن بالای ۲کیلو و ۴۰۰گرم است اجازه توقف بیش از این را ندارند.

وی افزود: هیچ زمانی پنجشنبه شب کشتار نداشتیم، اما برای روزهای پایانی عید و روز طبیعت اعلام شده که همه کشتارگاه‌ها مکلف هستند دو روز پایانی هفته باز باشند و مرغداران هم باید پنجشنبه نیز مرغ های خود را به کشتارگاه بفرستند که با وجود این برنامه ما نگرانی از نظر تامین گوشت گرم مرغ نداریم.

ایراندوست گفت: علاوه بر گوشت مرغ منجمد وارداتی، مرغ منجمد داخلی هم از حدود سه ماه قبل درصد فراوانی در  بازار جذب شد که به مردم توزیع می‌شود و کیفیت گوشت مرغ گرم و منجمد فرقی ندارد و قیمت مصوب مرغ منجمد ۲۰هزار تومان است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان بااشاره بر تخلفاتی که صورت می‌گیرد تأکید کرد: مرغ را چهار تکه می‌کنند و ران و سینه آن را با قیمت بسیار بالاتری می‌فروشند، به طور مثال تکه‌های ران را ۳۷هزار تومان  و سینه را ۴۰هزار تومان می‌فروشند که این کار تخلف است و مردم باید بدانند قطعه کردن مرغ هم قوانین خود را دارد و از نظر بهداشتی باید مواردی رعایت شود.

وی گفت: مرغ‌های قطعه‌ای حتما باید در ظرف‌های مخصوص حداکثر ۲ کیلویی باشند و فروش فله‌ای ممنوع است و اگر مردم چنین تخلفاتی را مشاهده کردند با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند و حتما گزارش آن را به جهودکشاورزی بدهند تا با این موارد برخورد شود.

دیدگاه / پاسخ