حالت شب
  • Thursday, 18 April 2024
متلاشی شدن 90 سازمان جرم در اصفهان انهدام ۳ باند سرقت مسلحانه

متلاشی شدن 90 سازمان جرم در اصفهان انهدام ۳ باند سرقت مسلحانه

 حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان با اشاره به شرایط خاص استان از لحاظ موقعیت جغرافیایی در کشور، اصفهان را جزو استان‌های برتر در حوزه مقابله با سرقت دانست و اظهار داشت: در بحث پیشگیری از سرقت به غیر از سازمان انتظامی کشور، ۲۶ سازمان و نهاد دیگر نقش دارند که اگر به درستی ایفای نقش کنند، بخش مهمی از سرقت‌ها پیشگیری خواهد شد.

وی افزود: شرایط استان در حوزه جرائم مهمه و خشن کنترل شده است و حتی در جرائم مهمه مثل سرقت منزل و کیف قاپی و سایر موارد شاهد کاهش وقوع بوده‌ایم ولی در حوزه سرقت‌های خرد افزایش وقوع داشته‌ایم.

ترکیان با اشاره به تدابیر صورت گرفته در حوزه جرائم خشن و به عنف گفت: از ابتدای سال تاکنون نزدیک به ۹۰ سازمان جرم متلاشی شده که ۱۰ درصدآن را  باندهای سرقت همراه با خشونت شامل می‎‌شود و با تلاش‌های مستمر و اقدامات هوشمندانه پلیس آگاهی ۳ باند سرقت مسلحانه نیز در این مدت شناسایی و دستگیر شده‌اند و در حوزه سرقت‌های به عنف شرایط کنترل شده است و مشکل خاصی در این زمینه شاهد نیستیم.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان خاطر نشان کرد: با توجه به این که بسیاری از سرقت‌هایی که اتفاق می‌افتد، وابسته به فرصت هستند، چنانچه شهروندان با رعایت توصیه‌های انتظامی و هوشیاری خود فرصت ارتکاب جرم را از سارقان سلب کنند، بخش عمده‌ای از این سرقت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

 وی تصریح کرد: از شهروندان می‌خواهیم در صورت مشاهده هر گونه موارد مشکوک و یا تماس افراد ناشناس و کلاهبردار با ایشان بلافاصله مراتب را از طریق شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند، ضمناً به سارقان نیز هشدار می‌دهیم پلیس آگاهی به آن‌ها اجازه نخواهد داد، امنیت مردم را خدشه‌دارکنند و قطعاً برخورد بازدارنده را در مقابله با آن‌ها انجام خواهد داد.

دیدگاه / پاسخ