حالت شب
  • Sunday, 03 March 2024
محیط زیست پیگیر و خواستار تعطیلی واحد کک‌سازی ذوب‌آهن است

محیط زیست پیگیر و خواستار تعطیلی واحد کک‌سازی ذوب‌آهن است

رئیس اداره محیط زیست شهرستان لنجان گفت: اداره محیط زیست پیگیر و خواستار تعطیلی واحد کک‌سازی است و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که تا حصول نتیجه و رفع مشکلات زیست محیطی کارخانه ذوب آهن پیگیری لازم را انجام خواهیم داد.

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا  فاطمه محمدی  با اشاره به مشکلات زیست محیطی کارخانه ذوب آهن اظهار کرد: رفع مشکلات زیست محیطی کارخانه ذوب‌آهن همواره در دستور کار اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان و استان قرار داشته و به همین منظور طی چند سال گذشته طرح جامع زیست محیطی با هدف کاهش آلودگی‌های مختلف شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان تدوین و ابلاغ شد.

وی افزود: ذوب آهن از طرح جامع ابلاغ شده به‌ویژه در قسمت‌هایی که جزو اولویت‌های محیط زیست به‌شمار می‌آمد عقب بوده و به همین علت اداره محیط زیست شهرستان لنجان در شهریور ماه سال جاری اقدام به طرح شکایت از این صنعت آلاینده کرد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان لنجان تصریح کرد: در یکی از بندهای این شکایت نیز محیط زیست خواستار تعطیلی کامل واحد کُک‌سازی ذوب آهن شد.

محمدی با اشاره به برخورد با مسببان آلایندگی کارخانه ذوب‌آهن، ادامه داد: مشکلی که امروز در کارخانه ذوب‌آهن رخ داده بود باعث شد حجم زیادی گرد و غبار وارد محیط شد که این مسئله به دلیل مشکلات فنی در کوره بلند شماره سه کارخانه ذوب آهن رخ داد.

وی اضافه کرد: به دلیل قرار گرفتن در شرایط اضطراری آلودگی هوا و به منظور پایش واحدهای صنعتی بازدید از صنایع شهرستان لنجان در دستور کار قرار داشت و با حضور در کارخانه ذوب آهن تذکرات لازم را به مسئول HSC کارخانه ذوب آهن داده شد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان لنجان عنوان کرد: به دنبال ارائه تذکرات لازم موضوع به مسئولان شهرستان و استان نیز گزارش شد و به همین علت جلسه‌ای به ساعت ۱۱ در استانداری برگزار شد.

محمدی گفت: اداره محیط زیست پیگیر و خواستار تعطیلی واحد کک‌سازی است و این اطمینان را به مردم می‌دهیم که تا حصول نتیجه و رفع مشکلات زیست محیطی کارخانه ذوب آهن پیگیری لازم را انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: در جلسه‌ای که مجمع نمایندگان استان اصفهان در شهرستان لنجان داشتند نیز این مسئله مطرح شد و از حجت‌الاسلام موسوی لارگانی رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان درخواست کردم که موضوع مشکلات زیست محیطی ذوب آهن اصفهان را با توجه به اینکه یک صنعت ملی است و تصمیماتی که برای آن اتخاذ می‌شود از تهران صورت می‌پذیرد را در مجلس مطرح تا پیگیری‌های لازم برای رفع آلایندگی کامل این صنعت مادر انجام شود.

دیدگاه / پاسخ