حالت شب
  • Sunday, 03 March 2024
مشکل زمین متعلق به ۲ هزار و ۵۰۰ مالک در شهر بهارستان اصفهان رفع شد

مشکل زمین متعلق به ۲ هزار و ۵۰۰ مالک در شهر بهارستان اصفهان رفع شد

  به گزارش باخبرباش به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان اظهار داشت: قطعه زمینی با مساحت ۳۷۷هزار متر مربع متعلق به جهاد کشاورزی و شرکت آب و فاضلاب استان، از ۲۰ سال قبل در فاز یک بهارستان خریداری شده اما آغاز عملیات اجرایی این زمین به دلیل بروکراسی های اداری به تعویق افتاده بود.
مهران زینلیان ادامه داد: ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از کارکنان جهاد کشاورزی، شرکت آب و فاضلاب و مردمی که قصد سرمایه گذاری در این زمین را داشتند بیش از ۲۰ سال پیگیر بودند تا چالش های به وجود آمده ساماندهی شود اما اختلافات میان ادارات به جمع بندی نرسیده بود.
وی بیان کرد: از ابتدای شروع کار دولت سیزدهم این موضوع به‌عنوان یکی از اولویت‌های استان اصفهان در حوزه عمرانی پیگیری شد؛ در نهایت پس از برگزاری جلسات هفتگی و با پیگیری مداوم حوزه عمرانی استانداری اصفهان به میمنت دهه فجر طرح این زمین نهایی و ابلاغ شد.
زینلیان افزود: با ابلاغ این طرح بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مالک از بلاتکلیفی رها شدند و می‌توانند با مراجعه به شهرداری برای اقدامات بعدی ساخت و ساز یا خرید و فروش در زمین خود اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: بلاتکلیف ماندن این زمین باعث مشکلات اجتماعی و فرهنگی در شهر بهارستان شده بود و تعیین تکلیف این مجموعه می‌تواند به پویایی شهر و تبدیل زمین بایر به فضای عمومی قابل استفاده برای مردم کمک کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان عنوان کرد: با تعیین تکلیف این قطعه زمین سهم بیت المال نیز مشخص شد همچنین برای نخستین بار در سطح استان و کشور موفق شدیم کاری انجام دهیم تا همزمان با طراحی و اجرای عملیات عمرانی، اراضی خدماتی تحویل دستگاه های مربوطه شود و شرکت تعاونی و مردم نیز در ساخت و سازها دخیل شوند.
وی افزود: در طراحی این زمین، ۲ باب مدرسه، کلانتری و مسجد همزمان با ساخت و سازها با مشارکت مردم ساخته و تحویل دستگاه‌های خدماتی خواهند شد همچنین زمینی که متعلق به شرکت آب و فاضلاب استان بود به‌عنوان محل انبارها و تأسیسات اضطراری آب و فاضلاب استان تخصیص داده و تعیین تکلیف شد.
زینلیان در پایان اضافه کرد: در استان طرح‌هایی داریم که چندین سال بلاتکلیف مانده اند اما به ثمر رسیدن اینگونه پروژه‌ها ما را امیدوار می‌کند که با همت و همراهی مسئولان می‌توانیم موضوعاتی که ۱۰ سال و بیشتر بلاتکلیف مانده اند را ساماندهی کنیم.

بهارستان یکی از شهرهای جدید و برنامه‌ریزی ‌شده اقماری در استان اصفهان و از توابع شهرستان اصفهان است که در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی کلانشهر اصفهان در ابتدای مسیر جادهٔ اصفهان - شیراز قرار دارد.

دیدگاه / پاسخ