حالت شب
  • 15 بهمن، 1401
پیگیر رفع مشکلات حقوقی مجموعه نقش‌جهان هستیم وجود بیش از ۲۰۰ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در اصفهان

پیگیر رفع مشکلات حقوقی مجموعه نقش‌جهان هستیم وجود بیش از ۲۰۰ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در اصفهان

 به گزارش باخبرباش به نقل از فارس  جواد محمدی، مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان در نشست خبری به مناسبت هفته تربیت بدنی، در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: از اواسط  اردیبهشت ماه  جاری قبول مسئولیت کردم و قبل از آن نیز حدود ۷ سال در بخش‌های مختلف ورزشی حضور داشتم.

وی ادامه داد: استان اصفهان از دیرباز در ورزش حرف‌های زیادی برای گفتن داشته است، در این مدت چند ماه توانستیم چندین مجمع انتخاباتی هیأت‌های ورزشی را برگزار کنیم و ‌پیش‌بینی‌های لازم برای برگزاری سایر مجامع که بعضی‌ از آن‌ها چندین ماه عقب افتاده بودند، انجام شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: برگزاری یک مجمع انتخاباتی مراحل زیاد و سختی‌های خاص خود را دارد و روزی که مجمع برگزار می‌شود، ساده‌ترین مرحله در این پروسه سنگین است و تا این لحظه مجامع انتخاباتی رشته‌های ژیمناستیک، تنیس، بدنسازی و ورزش‌های رزمی برگزار شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان خاطرنشان کرد: بازی‌های‌کشورهای اسلامی را می‌توان المپیک کوچک در نظر گرفت و تقریبا از تمامی قاره‌های جهان در این مسابقات حضور داشتند، حدود یک ششم کاروان ۱۸۰ نفره ایران در این رقابت‌ها را اصفهانی‌ها تشکیل دادند و خوش درخشیدند.

اصفهان میزبان بسیاری از المپیادهای استعدادهای برتر ورزش

وی همچنین بیان داشت: مینی‌فوتبال جام پرچم یکی دیگر از برنامه‌های برگزار شده در این چند ماه بود که با بیش از ۱۰۰ تیم، ویژه روستائیان برگزار شده و به زودی به پایان خواهد رسید؛ برای برگزاری مسابقات المپیاد استعداد‌های برتر بیش از ۳۰ جلسه برگزار شد، بالغ بر ۱۶ هزار نفر در کشور شرکت کردند که در اصفهان میزبان ۴ هزار ورزشکار بودیم.

محمدی ادامه داد: در رشته‌های هندبال، بسکتبال، تنیس روی میز، جودو و بوکس میزبان بودیم ‌ بعد از تهران بیشترین میزبانی را داشتیم، همچنین ۴ هزار نفر از اصفهان به این مسابقات در شهرهای دیگر اعزام شدند و نایب‌قهرمانی اصفهان در این مسابقات تثبیت شده‌است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان تصریح کرد: رشد چشمگیری در بخش اعتبارات هزینه‌ای و عمرانی داشتیم، معاونت جوانان یکی از بال‌های اداره کل بوده است البته همه بخش‌ها در این حوزه جا برای کار دارند که با عنایت استاندار جلسات ساماندهی ستاد جوانان استان برگزار شده است.

وی با بیان این‌که جشنواره استانی ازدواج نیز در اصفهان برگزار شد، گفت: ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج با حضور رئیس جمهور در استان اصفهان اختصاص داده شد؛ از سویی دیگر کاندیداتوری اصفهان برای میزبانی در مسابقات جوانان کشور‌های اسلامی در سال ۲۰۲۳ پیگیری و بازدید‌های میدانی انجام شده و امیدواریم اصفهان به عنوان پایتخت کشور‌های جوانان اسلامی در سال ۲۰۲۳ معرفی شود.

ضرورت رفع مشکلات حقوقی اراضی ورزشگاه نقش‌جهان

محمدی در بخشی دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: شورای سیاست‌گذاری ورزشگاه نقش‌جهان تشکیل شده است که در قالب جلسات برگزار شده امیدوارم یک بار برای همیشه مشکلات حقوقی اراضی این ورزشگاه حل شود و مجموعه‌ای بهتر از مجموعه ورزشی آزادی تهران را در اصفهان داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان افزود: نقش‌جهان مجموعه بزرگی است که شاید چندین هزار پرونده حقوقی داشته است و در حال حاضر زمینه‌ای مهیا شده است تا بتوانیم کار پروژه‌ها را آغاز کنیم، حدود ۵۷ میلیارد تومان اعتبارات به صورت  نقدی و اوراق خزانه باقی‌مانده است و در یک مدت‌زمان محدودی باید کار بسیار زیادی را انجام دهیم و این پول در بیش از ۱۰۰ پروژه تزریق شده است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ پروژه نیمه‌تمام در سطح استان داریم، بعضی‌از آن ها حدود ۱۵ سال است که تکمیل نشده است، با استفاده از ظرفیت‌های موجود از جمله خیرین و بخش خصوصی بعضی از پروژه‌ها را پیش بردیم.

آینده ورزش اصفهان در گرو تصمیمات شورای عالی ورزش

محمدی با اشاره به این‌که شورای عالی ورزش تشکیل شده است، گفت: این شورا آینده ورزش استان را سیاست‌گذاری می‌کند، جلساتی نیز تاکنون تشکیل شده است، باشگاه‌های بزرگ اصفهان، پاره‌های تن ورزش استان اصفهان هستند و مردم اصفهان با این باشگاه‌ها چند دهه خاطره دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان با بیان این‌که تلاش می‌کنیم کارها هدفمند و مؤثر باشد، بیان داشت: برای ایجاد پایگاه کمیته ملی المپیک  در اصفهان برنامه‌ریزی شده است و در صورت استقرار در این استان، تعداد ملی‌پوشان اصفهانی افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: سعی می‌کنیم بخش بیشتری از مردم اصفهان را درگیر ورزش کنیم، با تنوع بالاتری به مردم خدمت دهیم تا رضایت و علاقمندی مردم به ورزش بیشتر شود.

 جلوگیری از تکرار انحلال تیم‌های ورزشی

محمدی در مورد تجدید مزایده اماکن ورزشی اصفهان گفت: ایرادات آیین‌نامه‌ای نسبت به برگزاری مزایده وجود داشت و بنا به هشدار و دستور نهادهای نظارتی بحث تجدید مزایده را داشتیم، سپس ابطال سپرده داشتیم و مبالغ به افراد مربوطه بازگشت داده شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان در مورد انحلال برخی تیم‌های ورزشی بیان داشت: با مسؤولان مکاتبه و از مدیران عامل باشگاه‌ها مطالبه کردم که در جلسه شورای عالی ورزش استان طرح موضوع شد، راهکارهایی اندیشیده شد که از تکرار این اتفاقات در آینده جلوگیری شود؛ همچنین از مدیران عامل باشگاه‌ها خواستیم با برنامه‌ریزی دقیق‌تر نسبت به این مسائل تصمیم‌گیری کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که اعتبارات تخصیص داده شده به تسهیلات ازدواج چطور صرف شده است، گفت: دبیر کمیسیون شورای عالی بانک‌های استان موظف به ارائه گزارش به استاندار است و در جلسات مربوطه آمار پرونده‌ وام‌های ازدواج در حال اقدام یا اقدام شده ارائه می‌شود، اداره کل ورزش و جوانان نیز به جد پیگیر رفع مشکلات موجود در این موضوع است.

دیدگاه / پاسخ