حالت شب
  • 09 بهمن، 1401
دیپلم و زیر دیپلمی ها کمترین میزان بیکاری در اصفهان دارند

بالغ بر 28 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در اصفهان بیکار هستند

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی:

دیپلم و زیر دیپلمی ها کمترین میزان بیکاری در اصفهان دارند

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون بخش زیادی از کارگران در جامعه، کارگران غیر رسمی هستند که رفع مشکل این بخش از کارگران تنها با انعطاف پذیری قانون کار امکانپذیر است .

مهدی طغیانی  در گفتگو با خبرنگار باخبرباش اظهار داشت: بخشی از کارفرماها امکانات لازم و توانایی مالی برای انعقاد قرارداد رسمی با کارگران را ندارند و همین مسئله منجر به کارگران غیر رسمی شده است.

وی با بیان اینکه قانون کار تنها کارگران رسمی را می شناسند ولو قرارداد آنها سه ماهه باشد، ادامه داد: تغییر دادن قانون کار بسیار سختی است و موانع زیادی بر سر راه قرار دارد و مخالفین صد درصدی دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه در اصلاح قانون کار باید هم مصالح کارگران رسمی هم کارگران غیر رسمی دیده شود، ادامه داد: پیش نویس اصلاح قانون کار باید توسط وزارت کار به شکل لایحه به مجلس داده شود و در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار بگیرد که هنوز این اقدام صورت نگرفته است.

وی در خصوص عدم اجرای ماده 41 قانون کار که مطابق با موقعیت و مشاغل مختلف دستمزدها تعریف شود، گفت: این ماده قانونی برای کارگاه های زیر 5 نفر تعریف شده است که با وجود اینکه ظرفیت هایی در قانون تعریف شده است اما اجرایی نمیشود.

 

نرخ بیکاری برای کارگران دیپلم وزیر دیپلم در اصفهان پایینتر از میانگین کشوری است

طغیانی اعلام کرد: آمار بیکاری برای کارگران زیر دیپلم و دیپلم بسیار پایین است و از میانگین کشوری کمتر است و این در حالی که نرخ رشد بیکاری برای فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله فوق لیسانس و دکتری بسیار بالا است، ادامه داد: 28 درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در اصفهان بیکار هستند.

وی بیان داشت: به منظور رفع مشکل کارگران غیر رسمی باید دولت تسهیلاتی برای کارفرمایان غیر رسمی ایجاد کند تا بتوان در لوای حمایت از آنها، به کار این دست از کارگران رسمیت بخشید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی خبر خوش برای جامعه کارگری را در حالی دانست که شاهد رونق اقتصادی باشیم و با افزایش حجم تولید، نرخ بیکاری را کاهش دهیم.

دیدگاه / پاسخ