حالت شب
  • 08 بهمن، 1401
۲۸۴ گروه امدادی و راهداری در جاده‌های اصفهان استقرار دارند

۲۸۴ گروه امدادی و راهداری در جاده‌های اصفهان استقرار دارند

منصور شیشه فروش روز پنجشنبه  افزود: تیم‌های ستاد مدیریت بحران شهرداری‌ها هم بدنبال فعالیت اولین سامانه بارشی در پاییز امسال در شهرها برای کمک رسانی به شهروندان و پیشگیری از آبگرفتگی در حالت آماده باش قرار دارند.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی روز گذشته در بیشتر مناطق استان و بویژه مناطق غرب، جنوب و مرکز استان فعال بود ادامه داد: این سامانه ناپایدار تا اواخر وقت امروز هم در استان فعال است و بیشتر مناطق غرب و جنوب استان از جمله شهرضا، دهاقان، سمیرم و مرزهای بین استان اصفهان با استان های چهارمحال و بختیاری، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد را تحت تاثیر قرار می دهد.    

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهارداشت: هشدارهای لازم از طرق مختلف ارائه شده اما تا کنون گزارشی از وقوع حوادث ارائه نشده است و بارش ها بیشتر بصورت جاری شدن روان آب رخ داده است.

وی اضافه کرد:با گذر این سامانه از استان و برای فردا (جمعه) مه آلودگی جاده‌ها را بدنبال خواهد داشت و توصیه های لازم در مورد رعایت اصول ایمنی به رانندگان در مسیرهای کوهستانی در مناطق غرب و جنوب ارائه شده، همچنین دامداران و عشایر هم باید از چرای دام در ارتفاعات، دامنه کوهها و بستر رودخانه ها مناطق غربی و جنوبی استان خودداری کنند.

شیشه فروش خاطرنشان کرد: همچنین اطلاع رسانی و هشدارهای لازم در مورد رعایت اصول ایمنی به کشاورزان و باغداران ارائه شده است و باید محصولات خود را در برابر بارندگی ها حفظ کنند.

وی با اشاره به اینکه هشدارهای و توصیه های لازم در زمینه کوچ عشایر در مسیرها و خودداری از استقرار در بستر رودخانه ها و دامنه کوهها به آنها ارائه شده، گفت: حدود ۶۰ هزار نفر از عشایر از اردیبهشت تا مهر در استان حضور دارند و تا کنون بیش از ۹۰ درصد آنها از استان خارج شدند اما حدود ۱۰ درصد باقیمانده اند و در حال کوچ به استانهای خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و بوشهر هستند. 

دیدگاه / پاسخ