حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
۶۳ میلیارد اعتبار برای آماده‌سازی مدارس اصفهان

۶۳ میلیارد اعتبار برای آماده‌سازی مدارس اصفهان

رئیس اداره بودجه و تأمین مالی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان از توزیع ۶۳ میلیارد ریال اعتبار طی تابستان امسال برای برنامه‌ریزی و آماده‌سازی مدارس استان در آغاز سال تحصیلی خبرداد.

مجید نادی اظهار داشت: توزیع سرانه‌های آموزشی و پرورشی در مدارس تابعه استان بر مبنای ضرایب آمار دانش‌آموز، دوره تحصیلی و محل استقرار و لحاظ‌کردن حداقل سرانه دانش‌آموزی هر آموزشگاه و بر اساس به‌روزترین اطلاعات سامانه‌های دانش‌آموزی محاسبه و به دو روش نسبت به توزیع و واریز به‌حساب آموزشگاه‌های مشمول اقدام می‌شود.

وی افزود: در روش اول که توزیع متمرکز است، پس از تعیین سهم دانش‌آموز هر آموزشگاه باتوجه به ضرایب موصوف، نسبت به پرداخت مستقیم و متمرکز به‌حساب آموزشگاه توسط این اداره کل اقدام می‌شود.

نادی گفت: در روش توزیع غیرمتمرکز نیز پس از تعیین سهم دانش‌آموز هر آموزشگاه با توجه به ضرایب موصوف، مبلغ سهم هر منطقه (حاصل‌جمع سهم دانش‌آموزان منطقه) مشخص و در اختیار منطقه مربوطه قرار می‌گیرد و مسئولین منطقه با توجه به نیاز واقعی نسبت به توزیع آن اقدام و لیست ارسالی از منطقه مربوطه توسط اداره کل پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره بودجه و تأمین مالی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: اعتباراتی در تابستان امسال در قالب طرح‌های شهید عجمیان و شهید نیری پرداخت شده است که سهم دوره ابتدایی از این اعتبارات ۳۷ میلیارد ریال و دوره متوسطه ۲۶ میلیارد ریال بوده است.

وی اضافه کرد: این اعتبارات در قالب، ۲۰۱ میلیون ریال به کودکان استثنایی در مقطع کودکستان، ۶۲۵ میلیون ریال به کودکان استثنایی در مقطع ابتدایی و بیش از ۳۶ میلیارد ریال به دوره ابتدایی اختصاص داده شد.

نادی ابراز داشت: از مجموع اعتبارات دوره متوسطه نیز ۳۰۵ میلیون ریال به دوره حرفه‌ای استثنایی متوسطه، بیش از ۱۶ میلیارد ریال به دوره متوسطه اول، بیش از ۶ میلیارد ریال به دوره متوسطه نظری، بیش از یک میلیارد ریال به هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و بیش از ۲ میلیارد ریال به هنرستان‌های کار و دانش استان اصفهان تخصیص داده شد.

رئیس اداره بودجه و تأمین مالی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خاطرنشان کرد: توزیع اعتبارات به مدارس در قالب طرح‌های شهید عجمیان و شهید نیری در مدارس نیازمند طی تابستان سال جاری با اعتباری بیش از ۶۳ میلیارد ریال صورت پذیرفت تا واحد آموزشی استان تمهیدات آماده‌سازی آغاز سال تحصیلی را به شکل مطلوبی برنامه‌ریزی کنند.

 در این پیوند، مهدی کیانی، رئیس اداره‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در خصوص تجهیز مدارس استان اصفهان به فیبر نوری اظهار داشت: پیرو  تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات، تمامی مدارس استان اصفهان شهری اعم از دولتی و غیردولتی به فیبر نوری متصل و تجهیز شوند تا تمامی فعالیت‌های مدارس از طریق فیبر نوری انجام شود.

 

 

 

 

 

دیدگاه / پاسخ