حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
150 کامیون برای انتقال نهاده سویا در نظر گرفته شده است

150 کامیون برای انتقال نهاده سویا در نظر گرفته شده است

معاون امور بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی اصفهان گفت: تا حدودی در تامین نهاده سویا مشکل داریم که با هماهنگی اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده‌ای و شرکت پشتیبانی امور دام مقرر شد حداقل ۱۵۰ کامیون برای انتقال این نهاده‌ها تخصیص یابد.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، حسین ایراندوست در این ارتباط اظهار داشت: نهاده‌های دامی شامل جو، ذرت و سویا از طریق سامانه بازارگاه در اختیار تولیدکنندگان دامی قرار می‌گیرد و در دو هفته گذشته از طریق شبکه ریلی نهاده‌ها از طریق بندر امام خمینی به اصفهان ارسال شده است.

وی افزود: نهاده‌های دامی با دو خط ریلی به استان اصفهان رسیده و تا حد زیادی نهاده‌های جو و ذرت تامین شده است.

معاون امور بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی اصفهان افزود: مشکل دامداران تامین نقدینگی است و اگر در بازار شیر خام و گوشت قرمز تحرکی ایجاد شود می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم. 

مقدار قابل ملاحظه ای علوفه وارد کشور شد

وی عنوان کرد: بسیاری از شهرستان‌ها دام‌های سبک و سنگین را هویت گذاری کردند و دامداران اصفهانی متناسب با تعداد دامی که هویت گذاری می‌شود نهاده‌های مورد نیاز را دریافت خواهند کرد.

ایراندوست اضافه کرد: دریافت نهاده‌های دامی از طریق سامانه بازارگاه مشروط به هویت گذاری دام است و تنها نگرانی ما تامین علوفه است که اخیرا مقدار قابل ملاحظه‌ای علوفه وارد کشور شده است و در حال توزیع و تحویل به دامداران است.

 

دیدگاه / پاسخ