حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
آموزش های ایمنی جاده ای به ۲۵ هزار دانش‌آموز اصفهانی ارائه شد

آموزش های ایمنی جاده ای به ۲۵ هزار دانش‌آموز اصفهانی ارائه شد

محمدعلی صلواتی افزود: بیش از پنج هزار نفر از کاربران آسیب پذیر جاده‌های این استان شامل راکبان موتورسیکلت، رانندگان وانت بار و رانندگان ادوات کشاورزی در روستاهای حاشیه راه ها نیز آموزش‌های ایمنی و فرهنگ ترافیکی را فرا گرفتند.

وی ادامه داد: بیشتر مسوولیت سازمان راهداری در حوزه رانندگان ناوگان عمومی قرار دارد و در این بخش سال گذشته به بیش از ۴۵ هزار راننده کامیون و ۱۵ هزار راننده اتوبوس در استان آموزش های ایمنی و ترافیک ارائه شد.

معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان با بیان اینکه طرح جامع کاهش سوانح رانندگی در ۲ سال گذشته در این استان مصوب شد اظهار داشت: ۴۸ دستگاه مسوول در بحث سوانح رانندگی وجود دارد که وظایف همه دستگاه ها در این زمینه تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه ارائه آموزش های ایمنی و ترافیک در شهرها در حوزه اختیارات اداره کل راهداری نیست و پلیس راهور و شهرداری ها متولی این امر هستند بیان کرد: اقدامات متعددی از سال های گذشته در زمینه اصلاح راه های استان انجام شده اما روند افزایش تصادفات هنوز ادامه دارد.

صلواتی با بیان اینکه در صورتیکه همه دستگاه های مسوول بخوبی به وظایف خود عمل کنند می‌توانیم شاهد کاهش تلفات باشیم اضافه کرد: فرهنگ سازی، آگاه سازی و حساس سازی مردم در زمینه تصادفات و اهمیت جان شهروندان از جمله وظایف رسانه ها در این زمینه است.

وی با بیان اینکه تقاضای همراهی بیشتر از رسانه ها برای فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم را داریم، گفت: سال گذشته ۷۰ پویانمایی مسیری‌ها توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تولید و از طریق صدا و سیما پخش شد.

معاون حمل‌ونقل اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اصفهان با اشاره به اینکه بیشتر تصادف‌های استان اصفهان ناشی از تخلف رانندگی است خاطرنشان کرد: بطور قطع افزایش میزان جرایم رانندگی در کاهش تصادف ها موثر است و باید هزینه مالی و هزینه اجتماعی برای متخلفان در رانندگی ایجاد شود تا شاهد کاهش تصادفات باشیم.

استان اصفهان دارای ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه است که به دلیل موقعیت خاص آن در مرکز و به عنوان چهار راه ترانزیت بار و مسافر کشور، رتبه اول حمل بار و رتبه سوم حمل مسافر را داراست؛ این استان دارای ۳۹۹ کیلومتر آزاد راه، یکهزار و ۶۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۲ هزار و ۷۹۱ کیلومتر راه همسنگ و ۲۹ کیلومتر آزادراه است.

استان پنج میلیون نفری اصفهان دارای ۱۰۷ شهر و یکهزار و ۹۳۴ روستا و آبادی با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است.

نزدیک به ۹۰۰ روستای استان اصفهان نیز بیش از ۲۰ خانوار دارد.

منبع: ایرنا 

دیدگاه / پاسخ