حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
اجرای سامانه هوشمند اعلان صوتی در ۲۲۰ نقطه شهر اصفهان

اجرای سامانه هوشمند اعلان صوتی در ۲۲۰ نقطه شهر اصفهان

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت: درصدد هستیم تا پایان سال‌جاری، ۳۶ نقطه مهم پرتردد این کلانشهر را به سامانه هوشمند اعلان صوتی مجهز کنیم که با این احتساب، بیش از ۲۲۰ نقطه شهری مجهز به این سامانه هوشمند خواهد شد.

به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا  سیدعلی معرک‌نژاد امروز در جلسه رونمایی از سامانه هوشمند اعلان صوتی در سطح شهر در دفتر امام جمعه اصفهان اظهار کرد: همواره رهبر معظم انقلاب تاکید دارند سیاست‌ها و راهبردهای کلان، تعیین کننده مسیر اصلی است، بر این اساس مجموعه مدیریت شهری از ابتدای فعالیت خود تا به امروز شعار «اصفهان من، شهر زندگی» را برای خود انتخاب کرده است.

وی با بیان اینکه در ادبیات شهر زندگی که امروزه درصدد گفتمان‌سازی و عملیاتی کردن ابعاد آن هستیم، چهار لایه برای مواجهه با موضوعات مطرح است، تصریح کرد: نخستین لایه، زیست‌پذیری است که مربوط به پاسخگویی مدیریت شهری به نیازهای درجه اول شهروندان است، لایه دوم تحت عنوان لایه همگرایی درون سازمانی و برون سازمانی و مردمی مطرح است که طبق آن مدیریت شهری باید برای تحقق اهداف خود از جمله گفتمان «اصفهان من، شهر زندگی» همگرایی‌هایی را درون شبکه شهرداری، همچنین هم‌افزایی‌هایی را با دستگاه‌های بیرونی و مشارکت و تعاملات مردمی را برقرار کند.

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان با بیان اینکه لایه سوم وجه تمایز گفتمان «اصفهان من، شهر زندگی» با مدل‌های غربی است، گفت: موضوع «اصفهان من، شهر زندگی» ذیل یک تفکر و گفتمانی با عنوان حیات طیبه تعریف شده است که اساسی‌ترین لایه در ادبیات شهر در دوره ششم مدیریت شهری محسوب می‌شود.

وی یادآور شد: با اجرای این سه لایه در ادبیات شهری به استعاره‌ها، داستان‌ها و روایت‌ها دست پیدا می‌کنیم که مقدمه به‌وجود آمدن اسطوره‌های شهر از جمله علما، شهدای مدفون در گلستان شهدا و هنرمندان آرام گرفته در تخت فولاد است.

وی با بیان اینکه نقاطی از شهر مجهز به سامانه هوشمند اعلان صوتی می‌شود که قابلیت فیبر نوری داشته باشد، افزود: در این راستا طبق میزان حجم تردد شهروندان در شهر، محور حاشیه رودخانه و همچنین گذر چهارباغ از میدان شهدا تا میدان آزادی به‌عنوان نخستین محورها برای اجرای این طرح انتخاب شدند.

معرک نژاد ادامه داد: در اجرای سامانه هوشمند اعلان صوتی توسط شهرداری اصفهان بر اساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر استفاده از ظرفیت‌های داخلی کشور، توجه ویژه‌ای به تولید داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان در اجراسازی و عملیات سازی این سیستم شده است.

وی متذکر شد: تلاش داریم تا پایان سال جاری، ۳۶ نقطه مهم پرتردد شهری دیگر را نیز به سامانه هوشمند مجهز کنیم که با این احتساب، بیش از ۲۲۰ نقطه شهری مجهز به سامانه هوشمند اعلان صوتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: اصفهان، شهر شهیدان است در این راستا در صدد برآمدیم تا المان‌های شهدا را به روش‌های مختلف طراحی و در سطح شهر نمایان کنیم در این راستا طبق گفتمان «اصفهان من، شهر زندگی» این مهم تصویب و بر این اساس نام و تصاویر شهدا در کوچه‌هایی که به نام شهدا بودند، با طراحی جدید نصب خواهد شد.

معرک نژاد با بیان اینکه در سطح شهر اصفهان پنج هزار و ۹۴۸ معبر به نام شهدا وجود دارد، گفت: طبق تلاش و طراحی انجام گرفته توسط سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان، بالغ بر ۲۸۰۸ معبر شهری به تصویر و نام شهدا با طراحی جدید مزین شده است.

وی با بیان اینکه شورای نامگذاری در دوره ششم مدیریت شهری اقدامات قابل توجه‌ای را با یک همت جهادی انجام داده است تصریح کرد: یکی از اقدامات شایسته شورای نامگذاری در این دوره آن است که تاکید دارد برای تک تک شخصیت‌هایی که نام آنها بر معابر و خیابان‌ها قرار داده شده، به صورت کامل اسامی و القاب آنها به همراه معرفی اجمالی از شخصیت‌شان صورت گیرد تا مانع از ابهام یا غلط پنداری اذهان عمومی نسبت به نام شخصیت شود.

دیدگاه / پاسخ