حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
استاندار اصفهان محتواهای آموزشی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تهیه شود

استاندار اصفهان محتواهای آموزشی در حوزه مبارزه با مواد مخدر تهیه شود

به گزارش باخبرباش به نقل از تسنیم: سیدرضا مرتضوی در نشست استانی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر ضمن تاکید بر ضرورت آموزش به عنوان مقدمه پیشگیری اظهار داشت: لازم است که با تهیه، تنظیم و تدوین برنامه‌های آموزشی نسبت به آگاهی بخشی همگانی در راستای آسیب‌های منبعث شده از مواد مخدر اقدام لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر حمایت‌های مادی و معنوی از معتادان متجاهر بر ایجاد انگیزه کافی در راستای ترک اعتیاد و فراهم ساختن امکان بازگشت افراد موفق در ترک کامل اعتیاد به آغوش گرم خانواده، ادامه داد: دستگاه‌های ذی‌ربط باید با برنامه‌ریزی منسجم و به دور از موازی‌کاری، اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

استاندار اصفهان بیان کرد: دستگاه‌های ذی‌ربط مکلف بوده در راستای اختصاص اعتبار لازم به منظور فراهم ساختن بستر مناسب اشتغال پایدار برای افراد رها شده از دام اعتیاد همراه با اقدامات انگیزشی و حمایتی به منظور ترک دائم اعتیاد اقدام کنند. همه ما باید به وظایف خود در این حوزه به طور جدی و مسئولانه عمل کنیم و با تحقق شعار امیدبخش "پاک کردن چهره شهر از معتادان متجاهر" در سال 1401 شمسی به گونه‌ای موثر در کاستن از معتادان متجاهر مبادرت کنیم.

وی گفت: ایجاد مرکز نگهداری معتادان متجاهر یک ضرورت برای استان محسوب می‌شود و تمامی دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط همچون اداره بهزیستی، نیروی انتظامی، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری و غیره به منظور کاستن هدفمند از میزان آسیب‌های اجتماعی اهتمام جدی معمول نمایند.

مرتضوی درباره فعالیت‌های مستحسن خیریه امام حسن مجتبی(ع) ویژه در راستای حمایت هدفمند از معتادان بیان کرد: باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد، خیرین و سایر دستگاه‌ها بازشناسی و استفاده بهینه شود. لازم است فعالانه بر روی ظرفیت‌های ملی و استانی هم‌افزایی داشته باشیم و با وفاقی که وجود دارد به جلو گام برداریم. مبارزه با مواد مخدر نیازمند اهتمام همگانی، عزم عمومی و بهره‌مندی پویا از تمامی ظرفیت‌های جاری در جامعه است.

وی با تاکید بر توسعه مرکز ماده 16 افزود: مکلف هستیم با اعتماد متقابل و هم‌افزایی و هم‌صدایی تمامی نهادها در زمینه پیشگیری، درمان و توانمندسازی معتادان متجاهر وارد عمل شویم و متناسب با تعداد معتادان از ظرفیت‌های ملی و استانی در راستای ایجاد فضایی آگاهانه با محوریت مصائب اعتیاد به عنوان ریشه فساد در انواع آن اعم از مخدر سنتی و صنعتی اقدام نماییم

دیدگاه / پاسخ