حالت شب
  • Tuesday, 23 July 2024
استقرار سامانه‌های بارشی در آسمان اصفهان

استقرار سامانه‌های بارشی در آسمان اصفهان

 به گزارش باخبرباش منصور شیشه‌فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان  اظهار داشت: شرایط وارونگی دما، سکون و پایداری جو را در پاییز سال جاری در اصفهان شاهد بودیم که این شرایط منجر به افزایش غلظت آلاینده‌های هوا شد به‌ گونه‌ای که بیش از یک‌ماه به خصوص در آذرماه و نیمه دوم آبان ماه، شرایط آلودگی برای گروه‌های حساس و عموم مردم ثبت شد.

وی با اشاره به وجود بیش از یک میلیون هکتار کانون‌های بحرانی فرسایش بادی و نقش آن‌ها در ایجاد آلودگی هوا، افزود: ‌در شش ماهه اول سال جاری حدود ۵۳ ‌روز آلودگی هوا به دلیل افزایش کانون‌های گرد و غبار را داشتیم که بخشی از آن از مناطق اطراف اردستان، کویر انارک، یزد، خراسان جنوبی، قم و سمنان شکل گرفته است.

شیشه‌فروش با بیان اینکه تردد بیش از یک میلیون خودرو و بیش از ششصد هزار موتورسیکلت، سهم قابل توجهی از آلودگی را به خود اختصاص داده، خاطرنشان کرد: براساس اعلام سازمان محیط زیست، از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۱۸ روز هوای ناسالم داشتیم که اگر میزان روزهای آلودگی هوا با آلاینده ازن محاسبه شود، تعداد روزهای هوای آلوده و ناسالم ۱۶۷ روز است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه آلودگی هوای استان به نگاه ملی نیاز دارد، گفت: تسریع در اجرای خط ۲ مترو و خروج نیروگاه شهید منتظری از شعاع پنجاه کیلومتری شهر از عوامل کاهش آلاینده‌ها است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود که از دهم بهمن تا دهم اسفند شاهد استقرار سامانه‌های ناپایدار جوی در شهر اصفهان باشیم که بارندگی‌هایی را به دنبال خواهد داشت و از شدت آلودگی هوا کاسته می‌شود.

منبع : فارس 

دیدگاه / پاسخ