حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
اعزام‌ زائران عمره دو هفته به تعویق افتاد

اعزام‌ زائران عمره دو هفته به تعویق افتاد

با وجود اینکه رئیس سازمان حج و زیارت از برقراری اعزام زائران عمره از 28 آذر خبر داده بود، سفرها با 2 هفته تأخیر از سرگرفته می‌شود.

 در نشست شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت اعلام شد که به منظور فراهم کردن فرصت بیشتر برای آمادگی‌های قبل از سفر زائران، کاروان های عمره گزاران با تاخیر به سرزمین وحی اعزام خواهند شد.
با توجه به اینکه ظرفیت کاروان‌ها تکمیل نشده، سازمان حج و زیارت آغاز اعزام‌ زائران به عمره را به اواسط دی‌ماه موکول کرده است. مدیر یکی از دفاتر زیارتی هم می‌گوید که هزینه عمره «کم‌تر از یک هفته قبل از آغاز اعزام‌ها» اعلام شد، بسیاری از ودیعه‌گذاران «امکان تأمین این مبلغ» را ندارند.
سازمان حج و زیارت برنامه‌ریزی کرده بود که عمره پس از هشت سال تعطیلی، از ۲۸ آذر آغاز شود و به گفته رئیس این سازمان سیدعباس حسینی «در این دوره ۷۰ هزار نفر تا ۱۰ اسفند با قیمت ۴۰ تا ۴۴ میلیون تومان به سرزمین وحی اعزام می‌شوند.»
با توجه به تأخیر ۲ هفته‌ای در اعزام زائران به عمره مفرده، کاروان‌های ۲۸ آذر تا ۱۲ دی لغو می‌شوند و در صورت صدور به موقع روادید و تکمیل کاروان‌ها و البته هماهنگی پروازها، سفر عمره از ۱۳ دی برقرار خواهد شد

دیدگاه / پاسخ