حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
بازدید از بناهای تاریخی اصفهان، پنجشنبه رایگان است

بازدید از بناهای تاریخی اصفهان، پنجشنبه رایگان است

 

اصفهان-ایرنا- سخنگوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: بازدید از تمام بناها و محوطه‌های تاریخی اصفهان، پنجشنبه ۳۰ فروردین به مناسبت «روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی» رایگان است.

روز ۱۸ آوریل مصادف با ۲۹ فروردین از سوی شورایعالی بناها و محوطه‌های تاریخی(ایکوموس) بعنوان «روز جهانی بناها و محوطه‌های تاریخی» نامگذاری شده است.

شهرام امیری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طبق تصمیم دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فردا بازدید از اماکن فرهنگی تاریخی استان‌ها از جمله اصفهان رایگان است و تورهای بازدید اجرا خواهد شد.

وی افزود: در بین بناهای تاریخی اصفهان، کاخ عالی‌قاپو بدلیل نصب حفاظ‌ شیشه‌ای دیوارنگاره‌های این عمارت، تعطیل است و بازدید از آن در روز ۳۰ فروردین میسر نیست.

امیری گفت: در استان اصفهان ۳۰ بنای تاریخیِ قابل بازدید و زیر پوشش اداره کل میراث فرهنگی وجود دارد که عمده آنها در شهرستان‌های اصفهان، کاشان، نطنز، نایین و اردستان قرار دارند.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان با بیش از ۲۲ هزار اثر تاریخی(یک هزار و ۹۴۰ اثر ملی و ۱۵ اثر ثبت جهانی) و افزون بر ۶۰۰ خانه تاریخی و جاذبه‌های مختلف طبیعی، فرهنگی، مذهبی و تفریحی در کانون توجه گردشگران قرار دارد.

دیدگاه / پاسخ