حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
برخورد با مسئله بی حجابی عجولانه و بدون مطالعه نباشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت در خصوص مواجهه با شرایط حساس کنونی در برخورد با مسئله حجاب نباید عجولانه و بدون مطالعه عمل کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان

برخورد با مسئله بی حجابی عجولانه و بدون مطالعه نباشد

 به گزارش باخبرباش به نقل از مهر حجت الاسلام مهدی فوقی صبح پنجشنبه در جلسه طرح ملی گوهر شاد اظهار داشت: در زمینه عفاف و حجاب باید به صورت علمی و فنی ورود کنیم و به صورت اثباتی وارد میدان تبیین و عمل شویم و بدانیم چگونه باید تبلیغ کنیم.

وی به فعالیت‌های انجام شده در زمینه فرهنگ سازی صحیح عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: یکی از کارهای تشکیلاتی انجام شده تبلیغات اسلامی در زمینه عفاف و حجاب، طرح تدوین شده برای دبیرستان‌های دخترانه منطقه جی و شرق اصفهان است که تا کنون ۸۰ جلسه گفتمانی در این خصوص برگزار شده و مورد استقبال دانش آموزان و خانواده‌های آنها قرار گرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان به بیانات رهبر انقلاب  در خصوص تبلیغ و شرایط تبلیغ اشاره کرد و افزود: ایشان فرموده‌اند باید بدانیم چگونه تبلیغ صحیح انجام دهیم. راه‌های تبلیغ درست را پیدا کنیم چراکه اصل حجاب یک ضرورت شرعی است و در این اصل جای هیچ شک و تردیدی وجود ندارد.

وی گفت: در خصوص مواجهه با پوشش اصیل ایرانی و اسلامی باید از مرحله‌ای انفعالی گذر کنیم و فعال باشیم و به صورت پژوهشکده‌ای و تحقیقی کارهای عملیاتی و میدانی را با رویکرد علمی و فنی پیش ببریم؛ جشنواره ملی گوهرشاد می‌تواند بسترسازی مناسبی در خصوص موضوع عفاف و حجاب در جامعه باشد و این حرکت‌های فرهنگی می‌تواند زمینه ساز فعالیت‌های اثباتی و هدفمند و منطقی بر این موضوع باشد.

حجت الاسلام فوقی گفت: در خصوص مواجهه با شرایط حساس کنونی در برخورد با مسئله حجاب نباید عجولانه و بدون مطالعه عمل کرد و باید هوشمندانه و دقیق بررسی و اقدام کرد.

وی افزود: باید هوشیار باشیم که در وضعیت کنونی که دشمنان قسم خورده این انقلاب و مرز و بوم مقدس دنبال به حاشیه بردن اذهان و افکار نسبت به خدمات در حال انجام هستند، به صورت انفعالی و بدون برنامه گرفتار این هجمه‌های سنگین اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ناجوانمردانه شویم، باید با یک استراتژی درست و از قبل برنامه ریزی شده مواجهه درستی با رویکرد فرهنگ سازی نسبت به آن داشته باشیم و این مشکلات را تبدیل به فرصت کرده و به نفع جبهه انقلاب ختم به خیر کنیم.

جشنواره گوهرشاد مانور تبلیغی رسانه‌ای جبهه عفاف و حجاب است

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان به اهداف برگزاری جشنواره گوهر شاد اشاره کرد و ادامه داد: مانور تبلیغی رسانه‌ای جبهه حجاب و عفاف کشور به منظور امید آفرینی و افزایش خودباوری در بین جریان انقلابی، هم‌افزایی میدانی و رسانه‌ای بیشتر و جلوگیری از کم‌رنگ شدن دغدغه‌ها و عزم‌ها در این حوزه، افزایش مشارکت مردم و هنرمندان در زمینه تبلیغ و ترویج ارزش‌ها و باورهای حوزه حجاب و عفاف، شناسایی تعمیم و تدوین ایده‌های خلاقانه‌ی عملیاتی در زمینه کنترل و هدایت مسائل و معضلات حوزه حجاب و عفاف کشور به‌صورت کتاب الکترونیکی، گفتمان سازی حیا عفاف و حجاب به‌عنوان یکی از مهم‌ترین سنگرهای تمدن اسلامی و لزوم تقویت آن در بین آحاد جامعه و بسترسازی برای پیش‌رانی نیروهای مردمی و تسهیل‌گری ایجاد تعامل و هم‌افزایی بین دستگاه‌های حاکمیتی در زمینه حجاب و عفاف از اهداف مهم این حرکت فرهنگی است.

حجت الاسلام فوقی به محورهای محتوایی جشنواره اشاره کرد و گفت: راهکارهای برون رفت از وضعیت انفعالی در حوزه حجاب و عفاف، تثبیت مفهوم «زیبایی اصیل» به‌عنوان رویکرد فرهنگی و رسانه‌ای در ارتباط با حجاب ایرانی اسلامی، بیان رابطه وثیق امنیت سلامت و نشاط اجتماعی با مسئله حیا و عفاف در جامعه و راهکارهای عملی برای نهادینه کردن حجاب و حیا در جامعه از محورهای محتوایی این جشنواره می‌باشد.

در پایان جلسه تبیین و هماهنگی اجرای این جشنواره، نفیسه پرورش، دبیر جشنواره در استان اصفهان به محورهای اجرایی آن اشاره کرد و گفت: رویداد ایده‌های خلاقانه عرصه حجاب و عفاف، برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و حجاب در سطح استان، اجرای طرح اتاق فکر شیوه برگزاری و اجرای آن به‌عهده استان و شهرستان‌ها می‌باشد، مسابقه مردمی، پویش مجازی، سلسله نشست‌های تخصصی و برنامه‌های تلویزیونی گوهرشاد از برنامه‌های اجرایی این جشنواره می‌باشد که همه بایند دست به دست هم دهند تا با یک هم افزایی خوب اتفاق مؤثر و ماندگاری در عرصه پوشش و عفاف حجاب انجام گیرد.

گفتنی است مرحله اول جشنواره پویش اصیل ایرانی اسلامی با عنوان طرح ملی گوهرشاد در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ اجرا می‌شود و مراحل اجرا و سایر جزئیات آن در سایت جشنواره به نشانی goharshadfestival.ir قابل دسترسی است.

دیدگاه / پاسخ