حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
بزرگ‌ترین مسابقه مدل سازی و بهینه سازی کشور در اصفهان برگزار می‌شود

بزرگ‌ترین مسابقه مدل سازی و بهینه سازی کشور در اصفهان برگزار می‌شود

دبیر اجرایی بزرگ ترین مسابقه مدل سازی و بهینه سازی کشور گفت: بزرگ‌ترین مسابقه مدل سازی و بهینه سازی کشور(OR Competition) با هدف آشنایی بیشتر دانشجويان و دانش آموختگان با مسائل واقعی صنعت و نیز به چالش کشیدن مهارت‏های آن‏ها در این حوزه به همت دانشکده مهندسی صنایع و سیستم ها دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار باخبرباش، مهدی ایران‌پور اظهار داشت: مدل سازي و بهينه‌سازي مجموعه دانش ومهارت‏هایی است که به تصمیم‏ سازان در اخذ تصمیمات بهینه یاری می‏رساند.

وی بیان داشت: در نتیجه استفاده از این ابزارها، می‏تواند به اخذ تصمیماتی پرداخت که منجر به استفاده بهینه از منابع، کاهش هزینه‏ ها، کاهش مخاطرات و افزایش سود شد.

دبیر اجرایی بزرگ ترین مسابقه مدل سازی و بهینه سازی کشور در این باره گفت: کار بر روی مسائل بهینه‏ سازی، در قالب یک مسابقه گروهي باعث می‏شود شرکت‏ کنندگان علاوه بر محک زدن سطح علمی و مهارتی خود، رقابت مهیّجی را در این زمینه تجربه کنند و برگزاری این چالش در یک فضای تیمی، سبب تقویت مهارت‏های ارتباطی و کار گروهی شرکت‏ کنندگان خواهد شد.

 وی خاطر نشان كرد: اين مسابقه با همكاري جمعي از اساتيد برجسته دانشگاه‏هاي كشور و متخصصانی از صنعت برگزار مي شود و صنایع برتر کشور نیز حامی این مسابقه هستند.

وی تأکید کرد: امید است، این رویداد به تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه منجر شود. ارتباطی که یکی از نتايج مثبت آن آشنایی و شناخت بیشتر از ظرفيت‏هاي دانش آموختگان دانشگاهي در راستای برطرف کردن موانع و حل مسائل صنعت است.

عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: شركت كنندگان در این دوره از مسابقه، با دو سؤال روبرو خواهند بود. یکی از سؤالات عمومی است و سؤال دوم از سوی شرکت فولاد مبارکه اصفهان انتخاب شده است.

وی افزود: اطلاعات بیشتر در مورد سؤالات و مهلت پاسخگویی به آن‏ها در وب سایت مسابقه و شبکه ‏های اجتماعی در دسترس علاقه‏مندان قرار می‏گیرد.

ايران‏پور ادامه داد: برندگان مسابقه در سه رتبه تيمي برتر به ترتيب، 20، 12 و 8 ميليون تومان جايزه نقدي دريافت مي‏كنند.

وی با اشاره به برگزاری مجموعه‌ای از کارگاه های آموزشی مجازی در حوزه بهینه سازی در طول برگزاري این مسابقه، تصریح کرد: حضور در این کارگاه‏ها برای شرکت‏ کنندگان در مسابقه رایگان بوده و همچنین به شرکت‏ کنندگان، گواهی حضور در کارگاه اعطاء می‏گردد.

دبیر اجرایی بزرگ ترین مسابقه مدل سازی و بهینه سازی کشور در پایان با دعوت از همه علاقه مندان به حوزه بهینه‏ سازی برای شرکت در این مسابقه گفت: ثبت نام هم اکنون آغاز شده و آخرین مهلت ثبت نام، 17 شهریور 1400 است.

 

دیدگاه / پاسخ