حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
تقدیر فرماندهی پلیس از مرزبان فداکاری که جان سربازی را نجات داد

تقدیر فرماندهی پلیس از مرزبان فداکاری که جان سربازی را نجات داد

 سخنگوی پلیس ضمن ابلاغ سلام و قدردانی فرمانده کل انتظامی کشور به « سرگرد پیری» از شجاعت و رشادت وی در نجات جان سرباز وظیفه تقدیر و تشکر کرد.

طی چند روز گذشته شاهد اقدامی فداکارانه توأم با روحیه ایثار و از خودگذشتگی از یکی از مرزبانان بودیم که این فداکاری مورد توجه و تحسین سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور و همچنین ملت شریف ایران اسلامی قرار گرفت؛ اقدام فداکارانه سرگرد «حسین پیری زرینی» جانشین بازرسی هنگ ثلاث باباجانی به عنوان ناجی سرباز حادثه دیده «مهدی سنجابی» نشان از جان بر کف بودن مرزبانان بی ادعای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دارد.

مرزبانان غیور در برهه های مختلف و در هر شرایطی از آسایش و آرامش خود و لذت در کنار خانواده بودن گذشته اند و در راستای عظمت، اقتدار، استقلال و صیانت از مرزهای کشور از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند اما این بار جنس این از خودگذشتی متفاوت بود و نشان از انسان دوستی و روح بزرگ مرزبانان کشور داشت و مرام پهلوانی این مرزبانان غیور را ثابت کرد و به تصویر کشید.

*شرح ماجرا
سرباز وظیفه مهدی سنجابی در قالب اکیپ گشت پاسگاه مرزی «بانی نار» به منظور انجام ماموریت از یگان خارج شده که به علت بارندگی شدید و لغزندگی زمین و شرایط توپوگرافی سخت منطقه به پایین رودخانه زمکان سقوط می‌کند؛ بلافاصله اکیپ امداد و نجات هنگ مرزی ثلاث باباجانی با تمامی تجهیزات به محل اعزام شد.
اما با توجه به شیب بسیار زیاد محل حادثه و عدم امکان امداد هوایی می‌بایست فرد مصدوم از رودخانه عبور داده می‌شد که این امر نیازمند ایجاد کارگاه راپل و اتصال طناب بر فراز رودخانه داشت؛ در این حال سرگرد حسین پیری زرینی جانشین بازرسی هنگ با رشادت فراوان و با به خطر انداختن جان خود در اقدامی فداکارانه از رودخانه خروشان زمکان عبور کرد و سپس اقدام به طراحی و ایجاد کارگاه راپل جهت انتقال فرد آسیب دیده کرد.
با رشادت و ایثارگری سرگرد حسین پیری زرینی سرباز حادثه دیده نجات پیدا کرد و در ادامه با انتقال به بیمارستان شهدا شهرستان سرپل ذهاب اقدامات درمانی لازم برای وی به عمل آمد.

*ابلاغ سلام و قدردانی سردار اشتری به مرزبان فداکار
در پی این اقدام قابل تحسین سردار مهدی حاجیان سخنگو و معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی با سرگرد حسین پیری زرینی دیدار کرد و اقدام فداکارانه این مرزبان را به تبعیت از مولای متقیان امام علی (ع) و بسیار ارزشمند دانست.
سردار حاجیان گفت: روحیه ایثارگری، فداکاری، شجاعت و غیرت به معنای واقعی در ذهن شما نهادینه شده است و این صفات خوب را از مولا علی (ع) الگو گرفته اید و به آن عمل کردید.
سخنگوی فرماندهی کل انتظامی کشور در ادامه ضمن ابلاغ سلام و قدردانی فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: سردار حسین اشتری فرمانده انتظامی کشور از این اقدام ایثارگرانه بسیار خرسند و قدردان شما هستند.
وی گفت: اینجانب به نوبه خود نیز از شما و خانواده محترمتان؛ همسر، پدر و مادر گرامی‌تان که در تمامی مراحل زندگی و ماموریتی با صبر و بردباری حامی شما بوده و اینگونه منش ایثارگری و ازخودگذشتگی را در شما نهادینه کرده اند، قدردانی می کنم.
سردار حاجیان تاکید کرد: ملت شریف ایران اسلامی به شما احسنت گفتند و ما نیز قدردان شما هستیم؛ ان‌شاء الله به واسطه این روحیه از خودگذشتگی، فداکاری و دینداری پرصلابت تر و با اراده قوی در میدان ماموریت ها حاضر شوید و موفق و سربلند باشید.

گفتنی است؛ وضعیت جسمانی سرباز وظیفه مهدی سنجابی در حال حاضر خوب است و پس از بهبودی به محل خدمت خود در هنگ مرزی ثلاث باباجانی بازمی‌گردد.

دیدگاه / پاسخ