حالت شب
  • Monday, 22 July 2024
تکرار حادثه ریزش خیابان نظر در اصفهان بر اثر نشت لوله آب

تکرار حادثه ریزش خیابان نظر در اصفهان بر اثر نشت لوله آب

 به گزارش باخبرباش به نقل از فارس منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: امروز بر اثر نشت آب از خط لوله آبرسانی در محدوده چهاراه نظر شهر اصفهان فروچاله‌ای ایجاد شد و چرخ یک دستگاه اتوبوس در چاله فرو رفت.

وی با بیان اینکه روز گذشته به علت شکستگی خط لوله ۴۰۰ میلی‌متری عملیات تعمیر خط انجام شده بود، افزود: این حادثه خسارت جانی نداشت.

 

شیشه‌فروش بیان کرد: قدمت و فرسودگی شبکه‌های آب و فاضلاب در شهر اصفهان با عمر ۴۰ تا۵۰ سال، خوردگی شبکه‌ها و اثرات فرونشست زمین باعث تشدید حوادث شکستگی خطوط و ایجاد فروچاله و بروز خسارت به معابر و خیابان‌ها و اختلال در تردد شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان ادامه داد: با بررسی بعمل آمده ۳۰۰ کیلومتر از شبکه‌های آب و فاضلاب در شهرهای اصفهان، درچه و شاهین شهر با اولویت اول نیاز به بازسازی دارند و طی چند سال اخیر ۱۰ کیلومتر در محدوده خیابان نظر، آپادانا و فیض بازسازی شده است.

وی تصریح کرد: اعتبار مورد نیاز در مرحله اول ۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده که باید وزارت نیرو و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با توجه به اهمیت پیشگیری از وقوع حوادث در جهت بازسازی شبکه و تأمین نیاز اعتباری اقدام کنند.

 

شیشه‌فروش خاطرنشان کرد: عوامل امدادی، آتش‌نشانی، پلیس راهور و اکیپ فنی و تعمیراتی شرکت آب و فاضلاب برای ترمیم شبکه  امدادرسانی و ایمنی تردد به محل اعزام شدند.

دیدگاه / پاسخ