حالت شب
  • Tuesday, 23 July 2024
رکورد خنک‌ترین دمای تابستانه اصفهان ثبت شد

رکورد خنک‌ترین دمای تابستانه اصفهان ثبت شد

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا نوید حاجی‌بابایی، معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره پیش‌بینی وضعیت جوی هوای استان اصفهان، اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد طی امروز در بیشتر مناطق استان آسمان به صورت صاف در ساعات بعدازظهر و اوایل شب گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: در نیمه شمالی و شرقی استان شدت وزش باد بیشتر شده و سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد. طی روزهای چهارشنبه تا شنبه علاوه بر نیمه شرقی مناطق دیگر استان به ویژه نواحی مرکزی و جنوبی نیز کشیده شده و سبب کاهش دید و کیفیت هوا و بالا رفتن عدد شاخص کیفیت هوا می‌شود.
معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به هشدار هواشناسی سطح نارنجی با توصیف سامانه نفوذ توده گردوخاک در استان اصفهان، گفت: فعالیت این سامانه از اواخر روز دوشنبه آغاز و تا اوایل روز جمعه _سی‌ام تیرماه_ با وزش باد شدید، وقوع طوفان لحظه‌ای، فعال شدن کانون گردوخاک داخلی در مناطق شرقی و شمالی استان و کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود.
وی اظهار کرد: طی این مدت با نفوذ توده گردوخاک، شهرستان‌های خوروبیابانک، انارک، چوپانان، نائین، اردستان، ورزنه، زواره، مهاباد، اصفهان، دولت‌آباد، شرق اصفهان، فرودگاه، آران و بیدگل، بادرود، کاشان، نجف‌آباد، زرین‌شهر، مبارکه، کبوترآباد، مورچه‌خورت و شهرضا مستعد فعالیت سامانه خواهد بود.
حاجی‌بابایی افزود: وزش باد شدید در مناطق شرقی و شمالی استان و خیزش گردوخاک، افزایش شاخص آلودگی و کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید از اثرات مخاطرات فعالیت نفوذ توده مذکور است که سبب احتمال شکستن درختان فرسوده، احتمال آسیب به سازه‌های موقت و احتمال اختلال در تردد در نیمه شمالی و شرقی استان و محورهای مواصلاتی با استان‌های قم، سمنان و یزد خواهد شد.
وی تصریح کرد: اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز به ویژه برای افراد آسیب‌پذیر، استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمان‌های نیمه کاره توصیه می‌شود.
معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان درباره هشدار هواشناسی سطح زرد با توصیف کاهش دید و کیفیت هوا، باد، گردوخاک و تندباد لحظه‌ای، گفت: فعالیت این سامانه از روز یکشنبه آغاز و تا چهارشنبه بیست‌وهشتم تیرماه در مناطق شمال، شرق و مناطق مرکزی استان پیش‌بینی شده است.

دیدگاه / پاسخ