حالت شب
  • Thursday, 18 April 2024
غایبان آزمون سراسری ۱۴۰۲ در اصفهان کمتر از ۳ درصد بودند

غایبان آزمون سراسری ۱۴۰۲ در اصفهان کمتر از ۳ درصد بودند

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا  نوبت نخست آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی امسال در ۲۱ شهر استان اصفهان همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

رضاعلی نوروزی افزود: ۵۵ هزار و ۹۴۸ داوطلب از استان اصفهان در نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲ ثبت نام کردند که کمتر از ۳ درصد آنها در آزمون غایب بودند.

وی با اشاره به اینکه در کنکور سال گذشته تعداد غایبان به حدود ۲۰ درصد می‌رسید، افزود: تعداد داوطلبان در نوبت نخست آزمون سراسری ۱۴۰۲ نسبت به دوره‌های قبل کنکور در استان حدود ۴۰ درصد کاهش داشت.

وی با تاکید براینکه نوبت نخست آزمون سراسری ۱۴۰۲ در استان اصفهان در آرامش و ایمن برگزار شد، خاطرنشان کرد: در چند مورد بسیار محدود، برخی از داوطلبان وسائل ارتباطی همراه خود آورده بودند که قبل از آزمون، وسایل آنها شناسایی و تحویل مقام‌های قضایی شد.

نوروزی با اشاره به اینکه کشف این وسائل به معنی تقلب در آزمون نیست، تصریح کرد: هنگام برگزاری آزمون شبکه اینترنت در محل حوزه‌های امتحانی، محدود شده بود.

وی با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ برای نخستین بار در ۲ نوبت برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال برای نخستین بار آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در فصل زمستان برگزار شد به همین دلیل تمهیدات و امکانات لازم برای داوطلبان و خانواده‌های آنها در نظر گرفته شد.

نوروزی افزود: امسال همکاری خوبی بین بخش‌های مختلف برای برگزاری آزمون سراسری در شهرستان های مختلف استان صورت گرفت.

آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در سال ۱۴۰۲ برای نخستین بار در دو نوبت برگزار می‌شود که نوبت نخست آن پنجشنبه و جمعه ۲۹ و ۳۰ دی ماه امسال برگزار شد و نوبت دوم در تیر سال آینده برگزار خواهد شد.

حدود ۹۷۹ هزار داوطلب برای شرکت در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در کشور ثبت نام کردند که حدود ۶ درصد از آنها یعنی نزدیک به ۵۶ هزار داوطلب از استان اصفهان بودند.

دیدگاه / پاسخ