حالت شب
  • Monday, 15 July 2024
قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی توسط بنچمارک آنتوتو مشخص شدند

قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی توسط بنچمارک آنتوتو مشخص شدند

 آنتوتو که یکی از مشهورترین بنچمارک‌ها برای بررسی عملکرد گوشی‌های هوشمند محسوب می‌شود، هر ماه لیستی از قدرتمندترین گوشی‌های اندرویدی را منتشر می‌کند. حالا به تازگی این لیست برای ماه قبلی میلادی یعنی ماه آگوست منتشر شده است.

از نکات قابل توجه این لیست آنتوتو، باید به بهره‌گیری ۹ گوشی نخست از چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۲ اشاره کنیم و گوشی قرار گرفته در مقام دهم هم دارای چیپست اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ است. بنابراین گوشی‌های مجهز به چیپست مدیاتک در این لیست حضور ندارند.

در مقام نخست، رد مجیک ۸ پرو پلاس دیده می‌شود که از اسنپدراگون ۸ نسل ۲، ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی بهره می‌برد و امتیاز ۱,۶۳۲,۸۵۹ را کسب کرده است. در رتبه‌ی دوم ایسوس راگ فون ۷ با وجود بهره‌گیری از همین مشخصات، موفق به کسب امتیاز ۱,۵۹۵,۶۷۳ شده است.

شیائومی ۱۳ با بهره‌گیری از ۱۲ گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی توانسته رتبه‌ی بهتری نسبت به گلکسی S23 پلاس کسب کند که البته تفاوت امتیاز بین این دو گوشی چندان زیاد نیست. در در رتبه‌ی چهارم تا دهم با این گوشی‌ها روبرو هستیم که البته همانطور که گفتیم، فقط گوشی قرار گرفته در رتبه آخر یعنی لنوو لیجن Y70 از چیپست اسنپدراگون ۸ نسل ۲ استفاده می‌کند.

گلکسی S23 پلاس با امتیاز ۱,۵۴۶,۱۳۵
شیائومی ۱۳ پرو با امتیاز ۱,۵۳۴,۱۲۳
گلکسی S23 اولترا با امتیاز ۱,۵۱۴,۵۰۲
گلکسی زد فولد ۵ با امتیاز ۱,۴۷۶,۱۸۴
گلکسی S23 با امتیاز ۱,۴۷۵,۲۲۰
وان پلاس ۱۱ با امتیاز ۱,۳۷۶,۲۰۳
لنوو لیجن Y70 با امتیاز ۱,۳۲۲,۳۴۵

در نهایت باید خاطرنشان کنیم که بنچمارک‌ها لزوما عملکرد گوشی‌ها را در دنیای واقعی نشان نمی‌دهند و ممکن است برخی از گوشی‌هایی که مقام بالایی کسب نکرده‌اند، به لطف بهینه‌سازی‌های بهتر عملکرد بهتری نسبت به رقبا از خود نشان بدهند.

دیدگاه / پاسخ