حالت شب
  • Sunday, 03 March 2024
مرگ و میر بیماران کرونایی در اصفهان در یک هفته اخیر به صفر رسید

مرگ و میر بیماران کرونایی در اصفهان در یک هفته اخیر به صفر رسید

پژمان عقدک اظهارکرد : از نهم تا پانزدهم مهر امسال موارد مرگ و میر ناشی از کرونا در استان اصفهان صفر بود و پیش بینی می شود که در هفته آینده نیز آمار مرگ و میر در حد صفر تا یک نفر باشد.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران بدحال کرونایی و بستری در بخش مراقبت های ویژه (ICU) نیز کاهش یافته است، گفت: بر اساس آخرین آمار، ۱۲ بیمار بدحال کرونایی در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان بستری هستند.

عقدک به آخرین رنگ‌بندی همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ نیز اشاره و اضافه کرد: در این هفته تعداد شهرستان های با وضعیت آبی (عادی) در استان افزایش یافت و به ۱۰ مورد رسید در حالی که در هفته گذشته ۹ مورد بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: هفته گذشته ۲ شهرستان نطنز و دهاقان در وضعیت نارنجی (پر خطر) قرار گرفت اما این هفته تعداد آنها کاهش یافت و فقط نطنز در وضعیت نارنجی قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر به قاعده هرم تعداد بیماران کرونایی در پایان موج هفتم رسیده ایم و آمار مرگ و میر نیز به صفر رسیده است مگر آنکه موج جدیدی آغاز شود.

۳۴ مورد ابتلا به وبا در اصفهان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان همچنین اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار، ۳۴ نفر در استان اصفهان به بیماری وبا مبتلا شدند که بین آنها مرگ و میر نداشتیم.

عقدک افزود: با توجه به پایان یافتن فصل گرما، بعید بنظر می آید که آمار ابتلا به وبا در استان، افزایش یابد.

وی با بیان اینکه هنوز گزارشی درباره اوج گرفتن بیماری آنفلوآنزا در استان اصفهان نداشتیم، تصریح کرد: همیشه انتظار می رفت که اوائل مهر با موج آنفلوآنزا مواجه شدیم اما تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

عقدک افزود: ممکن است این بیماری در اواسط فصل پاییز و اوائل زمستان با افزایش موارد ابتلا مواجه شود.

وی با اشاره به اینکه واکسن آنفلوآنزا به وفور در داروخانه ها و بخش خصوصی توزیع شده است، گفت: بر اساس آخرین اطلاعات، هنوز سهمیه شبکه بهداشت در این زمینه مشخص نیست.

بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در زمان حاضر حدود ۱۲۸ بیمار دارای علائم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند و ۱۲ بیمار بدحال کرونایی نیز در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

ویروس کرونا از اسفند سال ۹۸ در استان اصفهان شیوع یافت و تا کنون ۵۱۵ هزار و ۱۹۸ نفر بطور قطعی به آنها مبتلا شدند و ۱۱ هزار و ۹۹۱ نفر از بین آنها بر اثر این بیماری جان باختند.

دیدگاه / پاسخ