حالت شب
  • Thursday, 18 April 2024
مشکلات‌ فضاهای ورزشی درون مدرسه ای در اصفهان نیازمند توجه ویژه است

مشکلات‌ فضاهای ورزشی درون مدرسه ای در اصفهان نیازمند توجه ویژه است

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا  آذر کیوان امیرپور اظهار کرد : ایمن سازی فضاهای ورزشی در مدارس به‌عنوان یکی از اصلی ترین مباحث موجود در زمینه برگزاری مسابقات و فضاهای ورزشی استان است.

وی ادامه داد : معضلاتی در مورد ایمن سازی سطوح، میله های والیبال، بسکتبال، تیرهای دروازه و سکوهای برگزاری مراسم صبحگاه وجود دارد.
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اظهار داشت: باید نسبت به ایمن سازی همه فضاهای موجود در مدارس که احتمال بروز کوچکترین آسیب برای دانش آموزان دارد، به‌صورت ویژه اقدام کرد.
وی خاطرنشان کرد: ۱۰ درصد مدارس معادل ۵۳۷ باب مدرسه از مجموع پنج هزار و ۳۷۶ مدرسه این استان را در سال‌جاری با اعتباری که در حوزه تربیت بدنی تامین شده، ایمن سازی خواهیم کرد.
امیرپور گفت : ۳۰ درصد مدارس استان برای برگزاری مسابقات ورزشی درون مدرسه ای جزو مدارس هدف ما محسوب می شود که ۳۱۰ هزار و ۵۰۲ نفر از دانش آموزان و هزار و ۵۶۱ آموزشگاه را در استان زیر پوشش قرار می دهد.
وی افزود: مسابقات ورزشی در مجموعه وزارت آموزش و پرورش امسال به‌نام شهدای دانش آموز مدارس زینبیه و ثارالله میانه مزین شده است که ۳۸ نفر از دانش آموزان در سال ۶۱ به شهادت رسیدند.
وی با اشاره به اهداف عمومی و اختصاصی برگزاری مسابقات درون مدرسه ای، اظهار داشت: برگزاری این مسابقات در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است و مدرسه بعنوان یک ظرفیت بزرگ و کانون حضور دانش آموزان باید مورد توجه جدی قرار گرفته شود و مشارکت طلبی دانش آموزان را در این زمینه افزایش دهیم.

امیرپور بیان کرد: امسال حدود چهار میلیارد تومان برای خرید تجهیزات ورزشی از مجموعه وزارت آموزش و پرورش جذب کردیم که تجهیزات ورزشی لازم برای مدارس خریداری شده و تا ۲ هفته آینده در تمام مدارس استان توزیع خواهد شد.
در زمان حاضر حدود یک‌میلیون دانش‌آموز در بیش از ۶ هزار واحد آموزشی در استان مشغول به تحصیل هستند.

دیدگاه / پاسخ