حالت شب
  • 17 بهمن، 1401
نیکوکاران اصفهانی بیش از ۷۱ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

نیکوکاران اصفهانی بیش از ۷۱ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایرنا : کریم زارع،در جلسه شورای زکات استان اصفهان در استانداری افزود: این مبلغ برای تهیه ۲۸۷ جهیزیه، تهیه داروی یکهزار و ۷۹ بیمار، ۷۹۱ هزینه تحصیلی، یک مورد آزادی زندانی، ۲۴ پروژه عمرانی، احداث ۱۲۹ واحد مسکونی، بازسازی ۱۹۱ واحد مسکونی و رسیدگی به معیشت ۸۵ هزار و ۸۳۶ نیازمند استان هزینه شد.

وی، با تاکید به لزوم اختصاص برنامه‌های مستمر در صدا و سیما برای ترویج مودیان زکات گفت: ارتباط مستقیم با مُخاطبان خاص در دستگاه‌های مختلف و شناسایی و دریافت مجوز و فهرست افراد واجب‌الزکات و مراجعه به آنها از مواردی است که باید مورد عنایت ویژه قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام(ره) اصفهان همچنین بر ضرورت آموزش اصناف، تخصیص بخشی از فضای آموزشی ادارات به موضوع زکات و اهمیت پرداخت این حکم الهی، استفاده از فضای جلسات و همایش‌های دستگاه‌ها و ادارات برای پیگیری موضوع زکات و ارتباط با خیریه‌ها بمنظور ترویج و نهادینه کردن فرهنگ زکات تاکید کرد.

رییس شورای زکات استان و امام جمعه اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت تبیین فرهنگ زکات گفت: ارائه راهکارهای عملی برای ترویج و توسعه فرهنگ زکات از اهمیت والایی برخوردار است و در این مسیر باید گام های موثرتری برداریم.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی در باره اقدامات انجام شده در زمینه پرداخت زکات افزود: باید با تبلیغات موثر، اهمیت پرداخت زکات، آثار و برکات آن و اقدامات صورت گرفته در این حوزه، برای مردم روایت شود.

استاندار اصفهان و قائم مقام شورای زکات استان اصفهان نیز در این نشست گفت: برای ترویج فرهنگ زکات باید اقدامات ویژه ای انجام و دبیرخانه آن فعالتر شود و شورای زکات استان نیز در ترغیب مودیان موفق‌تر عمل کند.

استاندار اصفهان افزود: برنامه‌ریزی در باره برگزاری جلسات مختلف و طرح موضوعات با دستگاه‌های مرتبط، همچنین بررسی و شناسایی تُجار دیگر استان‌ها در راستای ترویج فرهنگ زکات و نیز اطلاع‌رسانی در زمان مناسب به مودیان، می‌تواند رویکرد جدیدی در  اجرای برنامه‌های دبیرخانه شورای زکات ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام(ره) اصفهان، در پایان این جلسه از چند مودی زکات در استان تقدیر شد.

دیدگاه / پاسخ