حالت شب
  • 11 بهمن، 1401
همکاری‌ اصفهان و سن پترزبورگ روسیه افزایش می‌یابد

همکاری‌ اصفهان و سن پترزبورگ روسیه افزایش می‌یابد

 به گزارش باخبرباش به نقل از ایمنا علی صالحی روز شنبه  افزود: این افزایش مراودات در پی امضای یادداشت تفاهم اخیر بین رییس شورای اسلامی شهر اصفهان و رییس مجلس قانونگذاری سَن‌پترزبورگ روسیه محقق و پیگیری خواهد شد.

وی افزود این یادداشت تفاهم در زمینه اداره امور محلی و شهری، شهرسازی، عمران و فنی مهندسی، بودجه و سیاست‌های مالیاتی، فرهنگ و آموزش و نیز بهبود ارتباطات بین دو منطقه منعقد شده است.

سخنگوی شورای شهر اصفهان ادامه داد: گردشگری، انتقال تجربه در حمل و نقل عمومی، جمع آوری پسماند، شهر هوشمند و فناوری‌های نو ، زمینه های مورد توجه ۲ طرف است و بر این اساس همکاری در زمینه امور نمایشگاهی هر دو شهر نیز افزایش خواهد یافت و مکانی برای استقرار نمایشگاه‌های مختلف در نظر گرفته خواهد شد.
وی تصریح کرد: نگهداری از آثار ارزشمند تاریخی و موزه‌ها، فناوری‌های نو، حفاظت از محیط زیست و طرح‌های انتقال آب مواردی است که در این یادداشت تفاهم بررسی شد و مورد پذیرش قرار گرفت.

به گفته سخنگوی شورای شهر اصفهان، این یادداشت تفاهم برای مدت نامحدود خواهد بود و از زمان امضای آن برای دو طرف لازم الاجراست.

صالحی با اشاره به اینکه سن پترزبورگ از جمله شهرهای خواهر خوانده اصفهان است، تصریح کرد: بر همین مبنا فعالیت‌هایی که سبب بیشتر شدن گردشگران دو طرف و توسعه گردشگری خواهد شد از اهمیت بالایی برخوردار است و بیش از گذشته باید به آن اهمیت داد.

به گزارش ایرنا، هیات اصفهانی متشکل از نمایندگان بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، تجارت و بازرگانی و مراکز علمی و فناوری به سرپرستی استاندار اصفهان و در معیّت معاون وزیر صمت و رییس سازمان توسعه تجارت ایران، چندی پیش به سن پترزبورگ و مسکو سفر کرد.

سن‌پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو و دارای مراکز علمی و فرهنگی معتبری است.

اصفهان با شهرهای شیان، فلورانس، داکار، کوآلالامپور، کویت، بارسلونا، فرایبورگ، سن‌پترزبورگ، لاهور، هاوانا، یاش، ایروان و بعلبک خواهرخواندگی دارد.

دیدگاه / پاسخ