حالت شب
  • 15 بهمن، 1401
کارخانه واگن سازی مترو را در اصفهان احداث خواهیم کرد

در پی داشتن کارخانه واگن سازی در اصفهان ضمن اشتغال زایی بخش عظیمی از نیروهای انسانی تحصیلکرده در اصفهان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری میتوانیم کار صادرات به عراق و افغانستان را نیز آغاز کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان :

کارخانه واگن سازی مترو را در اصفهان احداث خواهیم کرد

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با انعقاد قرارداد 25 ساله با چین بدنبال احداث کارخانه واگن سازی مترو در اصفهان هستیم که جزو برنامه هایم در این دوره از شورا خواهد بود.

عباس حاج رسولیها در گفتگو باخبرنگار باخبرباش اظهار داشت: در گذشته مذاکراتی با چین در خصوص آوردن تکنولوژی واگن سازی به اصفهان شده بود که اصفهان به جهت داشتن کارخانه فولادسازی  و قطب صنعتی بودن در کشور ظرفیت ساخت کارخانه واگن سازی را دارد .

وی بیان داشت: در پی داشتن کارخانه واگن سازی در اصفهان ضمن اشتغال زایی بخش عظیمی از نیروهای انسانی تحصیلکرده در اصفهان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری میتوانیم کار صادرات به عراق و افغانستان را نیز آغاز کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اظهار اینکه اجرای کامل برنامه 1414 و برنامه 1404 در اصفهان از اولویت های کاری شورای ششم اصفهان است، اضافه کرد: بخش اعظمی از مترو در دوره چهارم پی ریزی شد و تا 80 درصد خط یک اجرایی شد و عملیاتی کردن خط دو و سوم مترو قطعا تا پایان سال اجرایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه در دوران ریاست جمهوری آیت الله رییسی باید از هرگونه حرکت لاک پشتی مدیران جلوگیری شود و شاهد یک حرکت انقلابی باشیم، ادامه داد: دولت هر گونه هزینه ای در حوزه نوسازی حمل و نقل عمومی انجام دهد قطع به یقین از بار بیماریها می کاهد.

حاج رسولیها ترکیبی از تراموا و مترو برای اصفهان را راه حل رفع آلودگی هوای اصفهان دانست و گفت: مسئله تراموا در زیر پل امام خمینی اصفهان در دوره شورای چهارم مطرح شد و در صورتی که دولت سهم خود را در حوزه حمل و نقل عمومی کلان شهر اصفهان پرداخت کند قطع به یقین با رفع مشکل ترافیک و سوخت گازوئیل مترو جایگزی بنزین شود، به توسعه شهری دست می یابیم.

وی بیان داشت: منظور رهبری از گام دوم، یعنی هر آنچه در دولت قبل مانع پیشرفت بوده است را با گام جدید و دوم در مسیر توسعه قرار دهید.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه در حوزه دریافت عوارض فرمولی را درشورای چهارم مطرح کردیم که از مناطق محروم و ضعیف جامعه ، عوارض به نسبت پایین تر از اقشار دیگر مردمی گرفته شود، ادامه داد: به ازای هر گونه تغییر در داخل منزل مسکونی و حتی ساخت دو طبقه مالک مطابق با قانون نباید هیچ گونه هزینه ای به شهرداری ها بپردازد.

وی اشاره کرد: کامل کردن رینگ چهارم شهر از دیگر وعده های این دوره از شورای اسلامی شهر اصفهان است.

گفتنی است در این دوره از شورا و شهرداری صرفا پروژه شهید سردار سلیمانی و آزادسازی حجم عظیمی از میدان شهدای هسته ای و میدان پینارت و خیابان های اطراف و سالن های همایش بین المللی انجام شده است .

دیدگاه / پاسخ