حالت شب
  • 07 بهمن، 1401
۷۰۰ نفر نیروی انسانی جذب دادگستری می‌شوند

۷۰۰ نفر نیروی انسانی جذب دادگستری می‌شوند

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: تا پایان سال جاری ۷۰۰ نفر نیروی انسانی پس از آزمون‌های لارم جذب دادگستری‌های استان اصفهان می‌شوند.

حجت‌الاسلام اسدالله جعفری در حاشیه بازدید از دادگستری اردستان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حوزه قضایی شهرستان اردستان با وجود محدودیت‌هایی که دارد عملکرد قابل قبولی داشته و با توجه به میزان پرونده‌های وارده‌ای که به دادگستری‌های استان می‌آید پرونده های مختومه به میزان بیشتری صورت می گیرد که نشان دهنده کار جهادی همکاران ما در دستگاه قضایی است.

وی با اشاره به کمبودهای حوزه‌های قضایی در استان افزود: نیروی انسانی همواره از دغدغه‌های شهرستان‌های استان بوده که تا پایان سال جاری با جذب ۷۰۰ نفر نیروی انسانی سهمیه استان اصفهان پس آزمون و استعلام‌های لازم و گزینش تا حدودی این این مشکل جبران می‌شود. همچنین فضای اداری از دیگر مشکلات بعضی از شهرستان‌های استان است.

به گزارش ایسنا، رئیس‌کل دادگستری اصفهان تصریح کرد: با توجه به سبقه فرهنگی و اجتماعی که در شهرستان اردستان وجود دارد میزان پرونده‌هایی که به صلح و سازش در اردستان ختم می‌شود افزایش چشم گیری داشته و در استان رتبه برتر را دارد. 

اردستان بازداشتگاه ندارد

همچنین رئیس دادگستری شهرستان اردستان با بیان اینکه ساختمان دادگستری اردستان از سال ۱۳۷۲ ساخته شده است و قدیمی بودن آن باعث گلایه برخی از مراجعه کنندگان شده است، گفت: ساختمان شورای حل اختلاف اردستان مناسب نوع فعالیت نیست و باید قسمت‌های مختلف آن مجزا شود. همچنین عدم کنترل تردد بانوان در دادگستری اردستان یکی دیگر از کمبودهای دادگستری اردستان است.

علیرضا شعبانفر با بیان اینکه جرم اول شهرستان اردستان موضوع توهین است، افزود: با توجه به اینکه این شهر در کنار محور ترانزیت قرار دارد پرونده‌های سنگین کشفیات مواد مخدر از بیشترین موضوعات است و سالانه مقادیر زیادی مواد مخدر در این شهرستان کشف می‌شود.

وی نبود بازداشتگاه را یکی از کمبودهای اساسی حوزه قضایی شهرستان اردستان عنوان و خاطرنشان کرد: زمانی که متهمی را تحت نظر قرار می‌دهیم همکاران دادسرا مجبور هستند متهم را به زندان شهرستان نائین که حدود ۱۳۰ کیلومتر با اردستان فاصله دارد اعزام کنند که باعث درج در سوابق قضایی متهم و خطرات جاده‌ای می‌شود. 

دیدگاه / پاسخ