حالت شب
  • Wednesday, 17 July 2024
آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب ۲ هزار پنل‌ خورشیدی

آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب ۲ هزار پنل‌ خورشیدی

شهردار اصفهان از آمادگی شهرداری برای مشارکت در نصب پنل‌های خورشیدی بر روی بام ۲ هزار منزل مسکونی با مشارکت شهروندان خبر داد.

 به گزارش باخبرباش به نقل از روابط عمومی شهرداری علی قاسم‌زاده، با اشاره به برگزاری چهاردهمین برنامه «به احترام اصفهان» و افتتاح پروژه‌های منطقه پنج شهر اصفهان، اظهار کرد: در قالب این برنامه ۲۲ پروژه افتتاح شد و در اختیار شهروندان قرار گرفت. قطعا افتتاح این پروژه ها نشان دهنده تنوع فعالیت‌های شهرداری در حوزه های مختلف است.

وی در خصوص پروژه‌های افتتاح شده، افزود: افتتاح پارکینگ زیرسطحی توحید، فرهنگسرای ادب در محله حسین‌آباد و انتقال پساب از سپاهان‌شهر به صفه از جمله پروژه‌های مهم منطقه ۵ است که در اختیار شهروندان قرار گرفت.

 وی با اشاره به سیاستی که شهرداری به منظور صرفه‌جویی در منابع انرژی در پیش گرفته است، گفت: شهرداری اصفهان در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ رتبه نخست صرفه‌جویی در مصرف انرژی را در کشور کسب کرد. از سوی وزارت نیرو جایزه ۲۷۰ میلیون تومانی به حوزه خدمات شهری اعطا و به عنوان بستانکار در قبوض شهرداری درج شد، شهرداری نیز از این جایزه برای پرداخت هزینه‌های انرژی استفاده می‌کند.

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: مقرر است در یک برنامه ۱۰ ساله برق فضاهایی که در اختیار شهرداری قرار دارند از طریق پنل های خورشیدی تأمین شود که البته مردم نیز باید در این الگوی تولید انرژی پاک مشارکت داشته باشند.

قاسم‌زاده با بیان اینکه شهرداری نسبت به نصب دو هزار پنل خورشیدی بر روی بام منازل مسکونی با مشارکت شهروندان آمادگی دارد، تاکید کرد: با توجه به اینکه برق تولیدی حاصل از پنل‌های خورشیدی پیش خرید می‌شود، می‌تواند برای خانواده‌ها از نظر اقتصادی در کوتاه مدت یک منبع درآمد پایدار باشد.

وی از اعطای وام تشویقی به شهروندان برای خرید و نصب پنل‌های خورشیدی خبر داد و گفت: این افراد می‌توانند از محل درآمد فروش برق تولیدی، اقساط وام خود را پرداخت کنند و بعد از صفر شدن اقساط وام یک درآمد پایدار برای خانواده کسب می شود.

دیدگاه / پاسخ