حالت شب
  • Thursday, 18 July 2024
درمان رایگان کودکان زیر هفت سال در ۴۰ بیمارستان اصفهان در حال اجراست

درمان رایگان کودکان زیر هفت سال در ۴۰ بیمارستان اصفهان در حال اجراست

 به گزارش باخبرباش طرح ارائه خدمات رایگان درمانی برای کودکان زیر هفت سال از اسفند سال ۱۴۰۲ در دولت سیزدهم تصویب و در اردیبهشت امسال به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: این طرح در زمان حاضر در همه بیمارستان های دولتی دانشگاهی استان از جمله بیمارستان تخصصی کودکان «امام حسین(ع)» در حال اجراست.

پژمان عقدک با بیان اینکه این طرح در جهت اجرای برنامه حمایت از خانواده و تحقق هرچه بیشتر «عدالت در سلامت» اجرا می شود، اظهار کرد: خدمات درمانی از جمله سرپایی، بستری، اورژانس، معاینه، آزمایشگاه، تصویربرداری، توانبخشی و غربالگری مشمول این طرح است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح مذکور شامل داروی درمان سرپایی نمی شود، اضافه کرد: طرح رایگان شدن خدمات درمانی برای کودکان زیر هفت سال از اواخر سال گذشته در دولت، مصوب و امسال فرایندهای عملیاتی شدن آن در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان پیگیری و اجرا شد.

عقدک با بیان اینکه کودکان یکی از گروه‌های سنی حساس و مهم در نظام سلامت هستند، توضیح داد: اگر افراد از بدو تولد و دوران کودکی، سالم باشند و تندرستی آنها حفظ شود، کیفیت زندگی و طول عمر آنها ارتقا می یابد و این یکی از مهمترین عوامل برای بهبود نظام سلامت و شاخص توسعه در جوامع به‌شمار می آید.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: رایگان شدن هزینه های درمانی برای کودکان سبب عدالت بیشتر در توزیع این خدمات در بین مردم به آنها می شود.

دیدگاه / پاسخ