حالت شب
  • Sunday, 03 March 2024
قانون یک درصد فروش معادن در استان اصفهان اجرایی می‌شود

قانون یک درصد فروش معادن در استان اصفهان اجرایی می‌شود

 به گزارش باخبرباش به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، مهران زینلیان در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرستان جرقویه در دهه فجر، اظهار داشت: برای شهرستان جرقویه سال‌های گذشته اقداماتی باید انجام می شد که صورت نگرفت و کاستی‌هایی وجود دارد، اما مدیران دلسوز و منابع معدنی این شهرستان افق‌های روشنی را ایجاد کرده است که با کار و تلاش بیشتر بتوانیم وضعیت بهتری را برای شهرستان رقم بزنیم.
وی ادامه داد: چند روز پیش در شورای معادن استان تعلق یک درصد فروش صنایع معدنی و معادن به‌عنوان قانونی که مسکوت مانده بود، مطرح شد و با رایزنی و تلاش مسئولان مقرر شد این قانون در استان اجرایی شود تا بتوانیم شاهد تحول در شهرستان‌های شرقی استان که معادن و صنایع خوبی در آن‌ها وجود دارد، باشیم؛ این موضوع به توسعه زیرساخت‌های شهرستان‌ها کمک می‌کند.
معاون عمرانی استانداری اصفهان افزود: چند روز گذشته بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی قابل توجه با بیش از روزی ۱۴ هزار میلیارد تومان در استان اصفهان افتتاح شد و امیدواریم این اقدامات کمک کند تا وضعیت بهتری در آینده داشته باشیم، اگرچه با تلاش دوستان امیدوارم به زودی پروژه‌های بزرگ‌تری در شهرستان‌ها به ویژه شهرستان جرقویه داشته باشیم.
دکتر زینلیان تصریح کرد: جرقویه یکی از شهرستان منحصر به فرد است که ظرفیت خوبی در منابع انسانی دارد. امیدوارم با مصوبات و پشتیبانی‌ها در خدمت عزیزان باشیم و فضای بهتری را برای مردم عزیزمان در نظر بگیریم.

چهار پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان جرقویه شامل مرکز درمانی شهر حسن آباد با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال، کارخانه تولید قیر امولسیون دُری با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال، زمین چمن مصنوعی روستای پیکان با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال و پروژه برق رسانی به مجتمع دامپروری با اعتباری بالغ بر ۸۲ میلیارد ریال در شهرستان جرقویه افتتاح شد.
همچنین ۵۳ پروژه عمرانی، ورزشی، فرهنگی، خدماتی در ایام الله دهه مبارک فجر در سطح شهرستان جرقویه افتتاح و کلنگ زنی شد.

دیدگاه / پاسخ