حالت شب
  • 15 بهمن، 1401
همه چیز درباره بازگشایی مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

همه چیز درباره بازگشایی مدارس از زبان وزیر آموزش و پرورش

 به گزارش باخبرباش وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مدارس از امروز دایر است، گفت: آموزش حضوری کامل است یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری ضمن گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای مدافع سلامت، اظهار کرد: از معلمان، والدین و خیرین تشکر می‌کنم؛ معلمان، خانه خود را تبدیل به کلاس درس کردند و تشکر می‌کنم؛ اولیا مجبور بودند به تکالیف دانش‌آموزان رسیدگی کنند و خیرین هم در آماده‌سازی مدارس و هم در تأمین تبلت دانش‌آموزی در مناطق کمتر برخوردار کمک کردند. 
وی با تشکر از ستاد اجرایی فرمان امام(ره)،گفت: گروه‌های جهادی به صورت حضوری در مناطق محروم به دانش‌آموزان درس می‌دادند که تشکر می‌کنم همچنین از همراه اول که با راه‌اندازی شبکه آموزشی شاد، برای آموزش دانش‌آموزان کمک کردند، سپاسگزاریم؛ تشکر دیگرم نیز از دولت و وزارت بهداشت است که زمینه واکسیناسیون را فراهم کردند و شاهدیم تا امروز اکثر دانش‌آموزان مشمول و معلمان واکسینه شدند.
نوری با بیان اینکه باید چند عذرخواهی کنم، ادامه داد: اولیا در این مدت خیلی اذیت شدند و بخشی از بار تکلیف دانش‌آموزان بر عهده آنها افتاد و مجبور بودند که همراهی کنند؛ معلمان نیز خانه خودشان را به کلاس‌ درس تبدیل کردند و از فرزندان خود گذشتند. همچنین دانش‌آموزانی بودند که به دلیل محدودیت خط ارتباطی و نداشتن وسایل الکترونیکی، بازمانده از تحصیل شدند که البته در این راستا تدابیری را اتخاذ کردیم.  

* نقش آموزش و پرورش در تحقق شعار سال

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به شعار امسال با عنوان «تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرینی»، گفت: محور شعار سال، دانش‌بنیان بودن است و محور دانش‌بنیان بودن، نیروی انسانی است؛ همه محققان بر این باورند که دانش‌بنیان شدن و تبدیل به جامعه دانش‌بنیان در دوره‌های کودکی اتفاق می‌افتد یعنی این زمان است که شکوفایی اتفاق می‌افتد و بروز آن به صورت عملی در دوران ابتدای جوانی است.
وی با تأکید بر اینکه آموزش حضوری یک آموزش کامل است، بیان کرد: بخشنامه‌ای برای آموزش حضوری ابلاغ کردیم. 

دیدگاه / پاسخ